Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

09. novembra 2011

Eutanáziu v Holandsku podstúpil prvý duševne chorý človekŽena trpiaca pokročilým štádiom Alzheimerovej choroby sa stala prvým duševne chorým človekom v Holandsku, ktorý podstúpil eutanáziu. Krajina síce povoľuje takzvanú asistovanú samovraždu, ...Zdieľať
injekcia HAAG 9. novembra (WEBNOVINY) - Žena trpiaca pokročilým štádiom Alzheimerovej choroby sa stala prvým duševne chorým človekom v Holandsku, ktorý podstúpil eutanáziu.


Krajina síce povoľuje takzvanú asistovanú samovraždu, jednou z hlavných podmienok však je, aby pacient netrpel duševnou chorobou.

O kontroverznom prípade smrti 64-ročnej ženy, ktorá zomrela ešte v marci, informovali v stredu aktivisti zo skupiny Právo na smrť (NVVE).

Tá sa zaoberá propagáciou eutanázie a podľa ich členov ide o dôležitý precedens do budúcnosti. "Je to veľmi dôležitý krok," uviedol hovorca organizácie Walburg de Jong.

Eutanázia je v Holandsku povolená od roku 2002 a to len vtedy, ak pacient trpí obrovskou bolesťou a doktor určí, že jeho choroba je nevyliečiteľná. Žena, ktorej sa týka zverejnený prípad, svoj zámer podstúpiť asistovanú samovraždu vyjadrovala už dlhé roky a to ešte v čase, keď u nej Alzheimerova choroba nebola v rozvinutom štádiu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúsko žaluje Maďarsko pre hypotekárny program
<< predchádzajúci článok
Národná cena SR za kvalitu 2011 pre SPP - distribúcia