Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

22. októbra 2021

Evergrande uhradil oneskorené splátky úrokov, čínsky investori ubezpečujú o stabilizácii situácieČínsky developerský gigant Evergrande v piatok zahraničným držiteľom dlhopisov uhradil oneskorené splátky úrokov vo výške 83,5 milióna ...Zdieľať
china_developers_debt_struggle_19725 179e07f673114cf99ef4af828119bea3 676x451 22.10.2021 (Webnoviny.sk) - Čínsky developerský gigant Evergrande v piatok zahraničným držiteľom dlhopisov uhradil oneskorené splátky úrokov vo výške 83,5 milióna dolárov (USD). Spoločnosť peniaze previedla na účet americkej banky Citigroup.


Informoval o tom čínsky vládny denník Securities Times, ktorý sa odvolával na nemenované zdroje. Oficiálny termín pre uhradenie úrokov bol stanovený na 23. september. Pokiaľ by spoločnosť záväzok nesplnila do 30 dní od vypršania termínu, hrozil by jej prepad do platobnej neschopnosti.

Najväčší čínsky developer koncom septembra a začiatkom októbra zahraničným investorom v termíne splatnosti neuhradil úroky z dlhopisov emitovaných v amerických dolároch.

Celkový dlh spoločnosti predstavuje zhruba 310 miliárd USD, čo vedie k obavám, že jej krach by mohol pocítiť aj globálny finančný systém. Čínski predstavitelia investorov ubezpečujú, že problémy spoločnosti sú zvládnuteľné.


Zdroj: Webnoviny.sk - Evergrande uhradil oneskorené splátky úrokov, čínsky investori ubezpečujú o stabilizácii situácie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový smartfón od Huawei je tu: nova 9 ponúkne funkcie vlajkovej lode za polovičnú cenu
<< predchádzajúci článok
Peek & Cloppenburg otvoril svoju najnovšiu predajňu na Slovensku