Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. novembra 2021

Evita Twardzik: V každom filme je oproti knihe trochu rozdiel v závereFilmové spracovanie "evitovky" V lete ti poviem, ako sa mám, ktorá vyšla v roku 2018, príde do kín na Valentína 2022.Zdieľať
Evita Twardzik: V každom filme je oproti knihe trochu rozdiel v závere

Spisovateľka Evita Twardzik pokrstila tento týždeň v Bratislave filmovú reedíciu knihy V lete ti poviem, ako sa mám. Ide o tretiu knihu autorky, ktorá sa po tituloch Všetko alebo nič a Príliš osobná známosť dočkala filmového spracovania. Mapuje životy partie štyridsiatnikov, ktorí sa kamarátia od detstva a dodnes sa stretávajú už spolu so svojimi rodinami.


"V každom filme je oproti knihe trochu rozdiel v závere. Tu bude najviditeľnejší, pretože knižka sa končí smutne. Po našej poslednej snímke som si povedala, že pôjdeme do niečoho veselého," priblížila Twardzik. Úlohy krstných rodičov sa zhostila spolu s tromi filmovými hrdinami.

Knihu v tvrdej väzbe sektom pokrstili herci Dominika Morávková, Petra Vajdová a Marián Miezga. "Nech sa všetci zídeme na jar aj na premiére filmu," zaželali herci hromadne filmovej reedícii. Čitateľom opäť ponúka príbehy štyroch manželských dvojíc, ktoré v snahe "žiť šťastne" skrývajú rôzne tajomstvá nielen pred priateľmi, ale najmä každý sám pred sebou. Tie však postupne vyplávajú na povrch, čo zmení životy hlavných hrdinov.

Filmové spracovanie "evitovky" V lete ti poviem, ako sa mám, ktorá vyšla v roku 2018, príde do kín na Valentína 2022. Spisovateľka a autorka scenára verí, že aj pre divákov sa skončí všetko tak, že pôjdu vysmiati z kina. "Ten film vás pohladí, a možno vás donúti ozvať sa starým dobrým kamarátom. A len vás utvrdí v tom, aké je dôležité mať okolo seba ľudí, ktorí vás majú radi za každých okolností," uzavrela Twardzik.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veniec so štyrmi sviečkami predstavuje symbol adventného obdobia
<< predchádzajúci článok
Prvá adventná nedeľa je začiatkom duchovnej prípravy na Vianoce