Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. marca 2007

Expremiér vyzýva vládu na zníženie daní a odvodovSúčasná úroveň ekonomického rastu na Slovensku podľa expremiéra a predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu ponúka možnosti zníženia daňového a odvodového zaťaženia. Dzurinda preto na stredajšej ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) - Súčasná úroveň ekonomického rastu na Slovensku podľa expremiéra a predsedu SDKÚ-DS Mikuláša Dzurindu ponúka možnosti zníženia daňového a odvodového zaťaženia. Dzurinda preto na stredajšej tlačovej konferencii vyzval súčasnú vládu, aby znížila dane a odvody o jedno percento a zlepšila tak podmienky pre podnikateľov, ale aj ostatných obyvateľov. "Tá ekonomika rastie tak dobre a predpoklady sú tak dobré, že dnes viac ako kedykoľvek inokedy treba skvalitniť podnikateľské prostredie a podporiť tých, ktorí hodnoty vytvárajú," povedal Dzurinda. Expremiér zároveň vyzval vládu Roberta Fica, aby v mene zachovania vysokého ekonomického rastu a nedeformovania podnikateľského prostredia, stiahol aj návrh novely Zákonníka práce.

Hospodársky rast, ktorý Slovensko v súčasnosti vykazuje, je pritom podľa Dzurindu predovšetkým výsledkom zásadných a principiálnych reforiem predchádzajúcej vlády. "Vyplýva z toho šanca na dobiehanie najlepších v Európe. Začali sme ich razantne dobiehať, a ak si toto tempo udržíme, je šanca dobehnúť priemer Európskej únie veľmi rýchlo," konštatoval. Otázne však podľa Dzurindu je, či podobný vývoj pretrvá aj do budúcnosti. "Nová vláda je pri moci osem mesiacov a neurobila pre ďalší podobný vývoj vôbec nič. Práve naopak," povedal. Kabinet Roberta Fica podľa neho čiastočne zdeformoval daňový systém, ruší zdravotnícku reformu a chce vrátiť Zákonník práce do obdobia, keď bola na Slovensku miera nezamestnanosti vyššia ako 19 %.

Expremiér rovnako kritizoval súčasnú vládu, že nevenuje dostatočnú pozornosť rozvoju vedy, výskumu a inovácií, ktoré by mali byť zdrojom hospodárskeho rastu do budúcnosti. "Ak je šanca dobehnúť vyspelú Európu do desiatich rokov, tak by sme mali tejto šanci pomáhať a v prospech nej pracovať. Žiaľ, výsledok je taký, že vláda nerobí nič a skôr ohrozuje tento pozitívny vývoj," konštatoval Dzurinda.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Krompašskí hasiči zlikvidovali požiar v rezervácii
<< predchádzajúci článok
V januári nakúpili spracovatelia 79,8 tis. ton mlieka

Expremiér vyzýva vládu na zníženie daní a odvodov - diskusné fórum čitateľov

ako ma dzurinda?7.3. 13:23:16