Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. augusta 2011

Exstarosta Žehry pôjde do väzenia za obchodovanie so ženamiTrest štyri a pol roka väzenia za obchodovanie s ľuďmi pre bývalého starostu obce Žehra Mariána Mižigára (41 r. ) je právoplatný. Krajský súd v Košiciach zamietol jeho odvolanie proti ...Zdieľať
erotika KOŠICE 17. augusta (WEBNOVINY) – Trest štyri a pol roka väzenia za obchodovanie s ľuďmi pre bývalého starostu obce Žehra Mariána Mižigára (41 r. ) je právoplatný.


Krajský súd v Košiciach zamietol jeho odvolanie proti rozsudku Okresného súdu v Spišskej Novej Vsi. Ten ho v novembri 2010 uznal vinným, že máji 2003 v Krompachoch a Spišských Vlachoch pod zámienkou sprostredkovania práce zlákal do Českej republiky štyri dievčatá. Všetky odviezol autom do obce Křímov v okrese Chomutov, kde dve zo žien v júni 2003 predal na vykonávanie prostitúcie za nezistenú sumu majiteľovi nočného podniku Gondola. Podľa rozsudku druhý skutok spáchal tak, že pripravoval predaj ďalších piatich dievčat rovnakej osobe.


Mižigár počas procesu nevypovedal

Vo svojej výpovedi na polícií obvinenia poprel a tvrdil, že pri Chomutove nikdy nebol. Vypovedal, že s ďalšími mužmi si chcel nájsť prácu v Prahe a dievčatá zo Spiša išli s nimi, lebo sa tam tiež chceli zamestnať. Jeho obranu podľa súdu vyvrátili odposluchy telefonátov, ktoré slovenským orgánom poskytla česká polícia. Z nich vyplývalo, že Mižigár intenzívne komunikoval s majiteľom nočného podniku a dohadovali sa na detailoch obchodu so ženami. Proti nemu na polícii a prvých pojednávaniach vypovedali aj dievčatá, ktoré viezol do Čiech, ale neskôr svoje svedectvá odvolali. Súd ich zmenu výpovede označil za účelovú.

V odvolaní Mižigárov advokát požadoval, aby súd upustil od potrestania jeho klienta vzhľadom na neprimeranú dĺžku trestného konania. Poukazoval pritom na judikatúru Najvyššieho súdu aj Európskeho súdu pre ľudské práva. Tiež žiadal, aby súd zohľadnil, že obžalovaný je otcom desiatich detí a stará sa aj o chorých rodičov. Krajský súd návrhom obhajoby nevyhovel.

Marián Mižigár bol zvolený za starostu prevažne rómskej obce Žehra v roku 2006. Ústavný súd v roku 2008 rozhodol, že voľby sú neplatné. Mižigár potom ešte niekoľko mesiacov odmietal odovzdať úrad a ďalej poberal plat.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rím a Madrid potešila myšlienka vzniku vlády eurozóny
<< predchádzajúci článok
Milan Lasica sa bráni proti zneužitiu svojho mena