29. októbra 2006

Extraliga - 19. kolo

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 19. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007: HKm Zvolen - HK 36 Skalica 6:3 (0:2, 4:1, 2:0) Góly: 22. Klouda (Igor Majeský, J. ...

BRATISLAVA 29. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 19. kola slovenskej hokejovej extraligy 2006/2007:

HKm Zvolen - HK 36 Skalica 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)
Góly: 22. Klouda (Igor Majeský, J. Kopecký), 30. Cibuľa (Babka, Krayzel), 37. Cibuľa (Krayzel), 39. Krayzel (Paciga, Cebák), 47. J. Čierny (Gunko, Klouda), 52. Klouda (Babka) - 4. R. Školiak (Škadra), 12. R. Školiak (Kocák, Ličšák), 28. R. Školiak (M. Zajac)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: F. Mihálik - Tvrdoň, Židek, 1390 divákov
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Velebný, Ščibran - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Paciga, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Hanka, Klučár, Šille, Škadra, M. Zajac - T. Višňovský, Dornič, Jozef Liška - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Hollý, Vaško
Zvolenčania nezačali dobre, hrali vlažne, čo Skaličania využili vo svoj prospech. Už v 4. min otvoril skóre Školiak, ktorý sám pred Šimonovičom namieril zblízka pod hornú žŕdku - 0:1. Domáci sa snažili vyrovnať, no najväčšiu šancu nevyužil Paciga, keď sa v 7. min zoči-voči Hamerlíkovi nepresadil. Potom prišli už len chvíle Skaličanov. Najprv Višňovský strieľal v presilovke do žŕdky, v 12. min brankár Šimonovič vychytal Lišku, no o pár sekúnd už nemal nárok na Školiaka, ktorý ťažil z peknej kombinačnej akcii hostí - 0:2. V druhej tretine Zvolenčania predsa len znížili, keď sa presadil pred bránkou úplne voľný Klouda, puk mu poslal od modrej čiary Igor Majeský. Skaličania však išli opäť do dvojgólového vedenia, keď Zajacovu prihrávku od obrannej modrej čiary zachytil na útočnej Školiak a Šimonovič znovu kapituloval. Zvolenčania zdvihli hlavu, v polovici zápasu Cibuľa znížil a v 37. min v oslabení ten istý hráč aj vyrovnal, keď zužitkoval Krayzelovu prihrávku od zadného mantinelu. Hostí nečakané dva rýchle góly Zvolena zaskočili, nevyužili presilovku a hneď po jej skončení opäť inkasovali, tentoraz po spolupráci Pacigu a Krayzela - 4:3. V tretej tretine už jasne dominoval Zvolen. V 47. min J. Čierny tečoval Gunkovu strelu od modrej čiary v presilovke a domáci viedli už 5:3. O päť minút neskôr zblízka zvýšil vedenie Klouda. V závere zápasu si mohol hetrik pripísať Cibuľa, no jeho strelu švihom Hamerlík efektným semaforom zneškodnil.
Hlasy:
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "V prvej tretine bola Skalica lepším mužstvom, jej hráči dobre korčuľovali, prevýšili nás v nasadení i herne. Na nohy nás postavil gól v oslabení a následne i druhý tesne po ňom, zmenili sme herný systém a to slávilo úspech. Bol to dlho vyrovnaný zápas."
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Začali sme dobre, išli sme do vedenia, s prvou polovicou zápasu môžem byť spokojný. Veril som, že za stavu 3:1 v náš prospech to môžeme dotiahnuť do víťazného konca. Hráči boli nažhavení, no potom nás pribrzdili vylúčenia, začali sme robiť chyby, Zvolen zápas otočil, prehra je pre Skalicu krutá."

Dukla Trenčín - HC Košice 2:1 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 15. Pardavý (Melichárek, Urban), rozhodujúci sam. nájazd Lezo - 48. Jenčík (M. Šterbák)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bulko, M. Novák, 3210 divákov
Trenčín: V. Kováč - Ďurčo, Heš, Homer, Křetinský, Juraj Liška, Urban, P. Mikuš - Sivák, Poljaček, V. Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Valach, Húževka, Lezo - V. Baláž, Marek Haščák, Kútny
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč, Šimurda
Oba tímy začali aktívne, ale Lipovský v bránke Košíc aj domáci Kováč sa viackrát vyznamenali. Mladý brankár Dukly zlikvidoval hneď v úvode príležitosť Draveckého. V polovici prvej tretiny prenikol po ľavom krídle Sivák, ale nemal dostatok času na zakončenie. V 13. min. obišiel Jenčík domáceho Urbana, ale sám pred Kováčom minul bránku. O chvíľu stroskotal na nádejnom brankárovi Lipiansky. V 15. min sa predral domáci Melichárek a jeho strelu z otočky tečoval Pardavý - 1:0. Košice vstúpili do druhej tretiny tlakom, ale nedokázali využiť ani dve po sebe idúce presilové hry. Najväčšiu šancu spálil Bartoš, ktorý bol sám pred Kováčom. Aj v úvode tretej dvadsaťminútovky hosťujúci útočník pohorel. Košické mužstvo napokon využilo početnú výhodu, keď v 48. min. dorazil Šterbákovu strelu Jenčík a vyrovnal. Napriek viacerým šanciam sa skóre už nezmenilo a o víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy. Dvakrát uspel domáci Lezo a jeho druhý gól v šiestej sérii bol rozhodujúci.
Hlasy:
Július Pénzeš (asistent trénera Dukly): "Diváci videli atraktívny zápas s viacerými šancami na oboch stranách, ktorému chýbali snáď iba góly. Perfektné výkony predviedli najmä obaja brankári. Pred samostatnými nájazdami sme si verili, pretože sme vedeli, že raz sa to musí otočiť."
Anton Tomko (asistent trénera Košíc): "Čakali sme úvodný nápor domácich, ale Dukle to nešlo tak ako chcela, a preto sme prešli do ofenzívy. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ale inkasovali sme. Škoda nevyužitých príležitostí. Z môjho pohľadu sme boli lepší, ale odchádzame bez bodu. Keď nedáme gól, nemôžeme bodovať."

Slovan Bratislava - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:3 po samostatných nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Vorel (Kuľha, Hančák), 19. Uram (Hujsa), 31. Tvrdoň (Kuľha), rozhodujúci samostatný nájazd Uram - 7. Jabrocký (A. Kroták), 38. Jabrocký (Jarolín), 45. Jasovský (Jerofejevs, Jarolín)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: Bambúch (Poprad) 10+10 a automaticky DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, 4891 divákov
Slovan: Hovi - Hančák, Srdínko, Kolba, Sersen, Pavlas, Hruška - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Kukumberg, Ľ. Hurtaj, Tvrdoň - Kuľha, Vorel, J. Sýkora - I. Baček, Pašek, Ľ. Pištek
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Jerofejevs, Kumstát, Fabian, Čikovský - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Martin Segľa, Halaj, Marcel Haščák - Jasovský, Jarolín, Pavličko - Mašlonka, Štolc, Kubus
Oba tímy začali aktívne a vypracovali si šance. Ako prví sa radovali Popradčania, keď v 7. min najskôr trafil Kroták do žŕdky, aby puk vrátil do siete aj s pomocou korčule Jabrocký. Hlavný arbiter Juraj Konc gól uznal až po konzultácii s videorozhodcom. Slovan potom pridal na obrátkach, súpera zatlačil do defenzívy. Kožucha prekonal v 17. min pri presilovke strelou z ľavej strany Vorel - 1:1. Do konca prvej dvadsaťminútovky išli domáci do vedenia, keď puk po aktivite prvého útoku z bránkoviska dotlačil do siete Uram. V druhej tretine začali Popradčania aktívne, Slovan sa pozorne bránil. V 31. min sa Tvrdoň natlačil cez hosťujúcu obranu a premiérovým gólom v bratislavskom drese zvyšoval na 3:1. Domáci potom získali na hokejky väčšiu istotu a niekoľkokrát musel zasahovať Kožuch. V 38. min skončila rýchla akcia Popradu pri presilovke po rozohrávke Vlka spoza vlastnej bránky cez Jarolína pri Jabrockom, ktorý sa zoči-voči Hovimu nemýlil - 3:2. Popradčania sa snažili o vyrovnanie aj v tretej dvadsaťminútovke. V 45. min neuspel v nájazde na Hoviho Halaj, ale potom fínskemu brankárovi prešla pomedzi betóny strela Jasovského - 3:3. Slovan sa pri následnej presilovke dostal do tlaku, ale gól sa mu už nepodarilo dať. V 56. min mohol rozhodnúť tretím gólom v zápase Jabrocký, ale jeho pokus vytlačil Hovi. V predĺžení mal na hokejke definitívu hosťujúci Kroták, ale neuspel, a tak nasledovali prvýkrát v Samsung Aréne samostatné nájazdy, ktoré v šiestej sérii rozhodol svojím druhým presným zásahom v rozstrele Marek Uram.
Hlasy:
Róbert Pukalovič (asistent trénera Slovana): "Poprad bol dnes o niekoľko percent lepším, konsolidovanejším tímom a mohol rozhodnúť či už v tretej tretine alebo v predĺžení. Môžeme ďakovať najmä brankárovi Hovimu, vďaka ktorému body ostali v Bratislave."
Vladimír Klinga (asistent trénera Popradu): "Nemôžeme byť spokojní, pretože sme odohrali dobré stretnutie. Najmä hra zozadu bola z našej strany dobre organizovaná, rovnako dobré to bolo aj smerom dopredu, kde sme však nevyužili viacero šancí. Mohli sme rozhodnúť už v tretej dvadsaťminútovke, kde sme mali tri samostatné nájazdy. Odchádzame však so vztýčenou hlavou."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - MsHK Žilina 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Góly: 17. Kövér (Holečko, M. Grman), 30. Lopuski (Pohanka), 58. M. Grman (Kriška) - 32. Michal Straka (Krajči, Kusovský), 39. Hvila (Gálik, Michal Straka)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Krpelec, Valach, 1850 divákov
L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Tomaška, R. Sloboda, Fatyka, M. Grman, M. Školiak, Petran, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, Trochta, Lopuski - Marek Hovorka, Holečko, Kövér - Milec, Bartík, Michel Miklík
Žilina: M. Laco - J. Dlouhý, Saviels, Kusovský, P. Frühauf, Kivoň, Kadlubiak - Hvila, Hreus, Gálik - Marcel Hanzal, Michal Straka, Krajčí - Oravec, Bulík, Zlocha - Lelkeš
Veľmi dôležitý súboj o ôsmu priečku sa začal obojstranne opatrne. Pár vážnejších situácií s prehľadom vyriešili pozorní brankári. V 17. min. sa ako prví dočkali gólu Liptáci, keď Laca prekonal Kövér - 1:0. Liptovský Mikuláš povzbudený vedúcim gólom ďalej pokúšal šťastie. V polovici duelu zvyšoval počas presilovky poľský legionár Lopuski, keď zasunul puk za Lacov chrbát zo skrumáže pred bránkou. Hostia sa vrátili do hry rovnako z presilovej hry. V 32. min. využil kombináciu celej formácie Michal Straka - 2:1. Domáce tribúny oslavujúce jednogólový náskok tesne pred druhou sirénou stuhli, keď ďalšiu početnú prevahu Žiliny využil Hvila. Vyrovnanie s domácim tímom očividne otriaslo, naopak "vlkom" vlialo nové sily. Celú záverečnú tretinu mali viac z hry. Na Faltera sa valil jeden útok za druhým, ale mladý český gólman všetko s prehľadom vyriešil. V 58. min. sa na ojedinelý útočný výlet vybral obranca Grman, krížom prenikol žilinskou obranou a rozhodol o víťazstve domácich. Úradujúcemu majstrovi nepomohla ani takmer dvojminútová hra bez brankára, a tak sa po záverečnom hvizde prepracovali Liptáci na ôsmu priečku aktuálnej extraligovej tabuľky .
Hlasy:
Jerguš Bača (asistent trénera Liptovského Mikuláša): "Veľmi ťažký zápas sme rozohrali veľmi dobre, ale v druhej tretine sme poľavili v disciplíne. Zbytočnými faulami sme dostali Žilinu na koňa. Mohlo nás to pripraviť o víťazstvo, lebo záver bol náročný. Mali sme však šťastie. Dúfam, že si po tomto dueli chlapci uvedomia, že hokej sa hrá celých šestdesiat minút."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Naše mužstvo malo veľkú chuť po víťazstve. Trúfam si povedať, že sme mali viac šancí, no stačila jedna chyba a zostali sme bez bodov. Naša hra nebola zlá, chlapcov si za výkon vážim. Ak budeme takto pokračovať, musí sa to prejaviť."

HK Dynamax-oil Nitra - MHC Martin 1:0 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Gól: Raček (rozhodujúci samostatný nájazd)
Vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: 34. J. Mihálik 10 min za napadnutie zozadu, 65. Švarný 5+10+DKZ min za hrubosť a nešp. správanie - 7. Podstavek 10 min za nešp. správanie, 32. Beran 10 min za nešp. správanie, 65. Klepáč 5+DKZ za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Rohoň, Vojtek, 3595 divákov
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Topoli, Švarný, M. Procházka, Chromý, Petrina - Ľ. Kolník, J. Mihálik, Čacho - Vozdecký, M. Štefanka, Kmeč - S. Saliji, Vala, G. Saliji - Raček, M. Chrenko, Pupák
Martin: Ševela - Škuta, Hriňa, Vantroba, Klepáč, Stančok, J. Polák, Šimka, I. Ďatelinka - Podstavek, Koložváry, Važan - Török, Beran, Špirko - Markovič, Mahdalík, Trokan - P. Tabaček, Kuric, Thémar
V prvej tretine si na trestnú lavicu sadlo až desať hráčov - po piatich na každej strane, no napriek tomu ani jedna gólová príležitosť sa neskončila presným zásahom. Najväčšie šance nevyužili Nitran Mihálik a z hosťujúceho tímu Klepáč s Vantrobom. V druhej časti hry vyslali Martinčania niekoľko tvrdých striel na Lakosila, no skórovať mohli najmä domáci, avšak dvakrát Štefanka a raz Petrina svoje tutovky nevyužili. Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Diváci videli agresívny útočný hokej s nepríjemnými situáciami pred oboma bránami, no gól si nezakričali. Napokon sa nerozhodlo ani v predĺžení, a tak prišli na rad samostatné nájazdy, kde sa rozhodlo až v siedmej sérii. Autorom víťazného gólu bol Nitran Raček.
Hlasy:
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Vo výbornej atmosfére sa hral vynikajúci hokej. Tomuto zápasu sa dá vytknúť iba to, že v prvej tretine bolo veľa vylúčených, takže hra bola príliš rozdrobená."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Videli sme kvalitné stretnutie z oboch strán, diváci sa určite museli dobre zabávať. Nevideli však góly, pretože brankári spoľahlivo zachytali. Rozhodlo sa až v samostatných nájazdoch, kde mala viac šťastia Nitra."