22. decembra 2009

Extraliga Nitra - Trenčín

Hokej - Slovnaft extraliga - 31. kolo základnej časti: HC K-Cero Nitra - Dukla Trenčín 1:5 (0:0, 0:2, 1:3) Góly: 59. Špelda (T. Chrenko, H. Ručkay) - 27. Jánoš (Sekeráš, Paroulek), 35. ...

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - 31. kolo základnej časti:

HC K-Cero Nitra - Dukla Trenčín 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Góly: 59. Špelda (T. Chrenko, H. Ručkay) - 27. Jánoš (Sekeráš, Paroulek), 35. Tybor (M. Hlavačka), 41. Trefný, 50. Dubec (Šimíček, Gábriš), 59. Radulay (Tybor)
vylúčení: 9:9 na 2 min, navyše: V. Vlk 10 min za nešportové správanie, König (obaja Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Valachovič - M. Junek, P. Šefčík, 3415 divákov

Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Štefanka, M. Kováčik - Šinkovič, Slovák, Čaládi - Marek Tvrdoň, Dobrý, Románek
Trenčín: Hiadlovský - Trefný, Sekeráš, Fatyka, Gábriš, Jarábek, M. Hlavačka - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Šimíček, Dubec -
M. Filo, Tybor, O. Ďuriš - Radulay, Kopecký, Troliga

Zápas sa hral v dobrej atmosfére, ku ktorej prispela aj početná výprava fanúšikov hostí. Od úvodu sa hralo v rýchlom tempe, ale na veľké šance sa čakalo do 15. min. Vtedy sa po zaváhaní Sekeráša v rozohrávke k puku dostal Saliji, posunul ho Chrenkovi, ktorý však proti Hiadlovskému neuspel. O minútu neskôr neotvoril skóre ani Štefanka, keď netrafil puk v dobrej pozícii pred brankárom Dukly. Druhá časť priniesla zvýšenú aktivitu
hostí, ktorí čoraz častejšie podkurovali domácej obrane. V 26. min najskôr v presilovke Paroulek nevyužil skvelú Jánošovu prihrávku pred odkrytou bránku, ale o minútu neskôr sa už Trenčania radovali. Práve Jánoš tečoval Sekerášovu strelu od modrej - 0:1. Domáci sa naďalej dopúšťali chýb v obrane a jednu z nich potrestal Tybor, keď si v samostatnom nájazde bekhendovým blafákom vychutnal Lakosila. Ten potom zabránil tretiemu gólu v závere druhej časti, keď sa vyznamenal najmä pri šanci Hlavačku. Dôležitý tretí presný zásah pridali Trenčania počas oslabenia v prvých sekundách tretej tretiny. Trefný vystihol Špeldove úmysly a po vydarenom brejku zvýšil na 3:0 pre hostí. Nitranov inkasovaný gól dokonale zaskočil. Nevedeli sa dostať do súvislého tlaku na trenčiansku bránku. V 50. min skórovali opäť hostia, keď Dubec zužitkoval výbornú prihrávku Šimíčka počas presilovky. Čisté konto Hiadlovskému pokazil v 59. min Špelda strelou od modrej. Gólovú odpoveď mal okamžite
nachystanú Trenčan Radulay, v 59. min spečatil triumf Dukly na 5:1.

Peter Oremus (tréner Nitry): "Vstup do zápasu nebol z našej strany zlý, v prvej tretine sme mali dve čisté šance. V druhej tretine sme sa dopustili
niekoľkých chýb. Trenčín ich využil a dnes zaslúžene vyhral."

Jozef Daňo (asistent trénera Trenčína): "Čakali sme ťažký zápas a to, že kulisa vyburcuje domácich. Dnes to bolo to o nasadení. Pre nás bolo dobré, že sme v prvej tretine udržali stav 0:0. V druhej sme pokračovali v nastúpenom trende. Nitra musela po prvom góle otvoriť hru a po druhom presnom zásahu to bolo v našej réžii. Mužstvo musím pochváliť za zodpovednú hru. Hiadlovský by si zaslúžil vychytať nulu."