23. októbra 2007

Extraliga - Skalica - Slovan - sumár, komentár

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Góly: 33. Kuľha (Hujsa), 54. Döme (Lažo) Výlúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Uram (Slovan) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. ...

HK 36 Skalica - Slovan Bratislava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 33. Kuľha (Hujsa), 54. Döme (Lažo)
Výlúčení: 7:11 na 2 min, navyše: Uram (Slovan) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Šefčík, 3400 divákov

Skalica: Rybár - V. Vlk, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Priechodský, Škápik - Pálffy, J. Mikúš, R. Hartmann - Kocák, R. Školiak, D. Pašek - T. Višňovský, M. Hollý, Šátek - Hrtús, F. Novák, Malík
Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Lažo, Hreus, Döme - Kropáč, Baček, Uram - od 54. min Kokavec

Obaja súperi si pred samotným zápasom uctili piate výročie úmrtia skalického hokejistu Richarda Rampáčka. Od začiatku videl "plný dom" v Skalici atraktívny hokej, hralo sa v rýchlom tempe a s nasadením na oboch stranách. Domáci dokázali svojou húževnatosťou viackrát pohroziť pred bránkou majstra. Už v 2. min Rybár vychytal Laža, aby v 7. min na druhej strane Hovi zneškodnil šancu Žigmunda Pállfyho. Skaličania mali viac streleckých príležitostí a v 8. min musel Hovi lapačkou "hasiť" po Hollého strele z pravého kruhu. V 12. min brankára Slovana domáci vyzvŕtali opäť, keď sa do príležitosti dostala prvá skalická formácia. O minútu neskôr Mikúš ideálne uvoľnil pred bránkou Kocáka, ten však prestrelil. Skaličanom sa to stalo v dobrých šanciach viackrát v zápase. Keď v úvode druhého dejstva Pállfy ani Šátek neprekonali Hoviho, domáce mužstvo pykalo za svoju neefektivitu. V 33. min sa do vedenia dostali hostia, keď sa v skrumáži pred skalickou bránkou najlepšie zorientoval Kuľha, ktorý zasunul puk do prázdnej bránky. Domáci tím nepremenil dve presilovky piatich proti trom a v závere tretiny sa nepodarilo vyrovnať ani Mikúšovi s Pálffym.
V tretej tretine vrhla Skalica všetky sily do útoku, ale ich strelecké príležitosti končili na pozornom Hovim. V 44. min "spálil" Šátek tutovku, keď sa z ničoho nič objavil sám pred bránkou hostí. V 47. min roztočili pred Hovim "kolotoč" Pálffy, Pašek, Kocák, Školiak a Ivičič, ktorého výsledkom však bolo len niekoľko výborných zákrokov fínskeho brankára. V 54. min sa domáci nasťahovali do útočnej tretiny, no zbraň na prekonanie Hoviho nenašli. Na opačnej strane sa po spornej signalizácii čiarového rozhodcu presadil Döme, ktorý bekhendom pomedzi Rybárove betóny zvýšil na 2:0. V závere duelu po oddychovom čase Skaličania odvolali brankára, no ani počas power-play sa už skóre nemenilo.