22. decembra 2009

Extraliga - Žilina - Banská Bystrica

Hokej - Slovnaft extraliga - 31. kolo základnej časti: MsHK Garmin Žilina - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) Góly: 12. Turoň (Hriňa), 23. R. Krajči (P. Barinka), 59. Škoda ...

BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) - Hokej - Slovnaft extraliga - 31. kolo základnej časti:

MsHK Garmin Žilina - HC'05 Banská Bystrica 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 12. Turoň (Hriňa), 23. R. Krajči (P. Barinka), 59. Škoda (Kokavec, Hreus) - 4. Bulík (Pardavý, P. Frühauf), 24. Bulík (Tománek, Pardavý)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Kokavec 10 min za údery, Krajči 10 min za nešportové správanie - Češík 5+DKZ za vrazenie, Mocek 10 min za údery, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga - Gašparík, M. Valach, 1200 divákov

Žilina: Lipovský - Kolarz, Nádašdi, Horák, Rúfus, Turoň, Hriňa, Krčula, Škuta - R. Krajči, Palovčík, P. Barinka - Spilar, Pleva, V. Nemec - Hreus, M. Kokavec - Škoda, Koložváry, Hájnik
B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Bambúch, Vizváry, J. Mocek, Kubka - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - Paľov, Ľ. Sabol, T. Sýkora

Úvodné minúty zápasu boli opatrné. V 4. min Žilinčan Bulík z ľavej strany prekvapil Lipovského a bolo 0:1. Neskôr mali viac puk na svojich hokejkách domáci, ale nevyužili ani početnú prevahu, keď hrali piati proti trom. Prečíslenie sa Žilinčanom podarilo využiť v 12. min, keď sa o gól postarala obranná dvojica Turoň a Hriňa. Úvod druhej tretiny vyšiel lepšie domácim. Krajči z ľavej strany odrazený puk dorazil za Vojtekov chrbát - 2:1. Trvalo len niekoľko sekúnd a hostia z protiútoku vyrovnali na 2:2. Skóre mohol v 27. min zmeniť Spilar a následne Hreus, ale ani jeden z nich sa nepresadil. Druhá časť druhej tretiny bola skôr o vylúčeniach, ale ani jeden z tímov početnú prevahu nevyužil. V úvodných minútach tretej tretiny mal Škoda dve dobré strelecké príležitosti, ale ich nezužitkoval. Pri výlúčení domáceho Koložváryho mohol zmeniť skóre Tománek. Príležitosť na vsietenie rozhodujúceho gólu mal Krajči, ale Vojtek ho vychytal. Posledné minúty zápasu boli dramatické, keď sa na strane domácich nepresadili Škoda a Barinka, v drese "baranov" neuspel Tománek. V 59. min však najproduktívnejší hráč MsHK Škoda nezaváhal a odrazený puk dopravil za Vojtekov chrbát - 3:2. Banskobystričania v posledných sekundách hrali bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

Anton Tomko (tréner Žiliny): "Je to pre nás cenné víťazstvo. Mali sme trochu slabší začiatok, rýchlo sme dostali prvý gól. Škoda nepremenených šancí v prvej tretine. V druhej časi sa podľa mňa hral náročný hokej. V poslednej tretine išlo už iba o to, kto dá víťazný gól. Chcel by som hráčom poďakovať a to aj napriek tomu, že sme pre neprítomnosť Drevenáka museli robiť korektúry v zostave."

Vladimír Staš (tréner Banskej Bystrice): "Po rýchlom úvodnom góle sme sa uspokojili. Domáci nás dostali pod tlak a výsledkom boli góly v našej sieti. Vedeli sme, že v tretej tretine rozhodne jeden gól. Žilina prejavila väčšiu vôľu po víťazstve a napokon sa jej to aj podarilo."