Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

10. decembra 2020

Facebook čelí v USA obrovskej žalobe, vláda ho chce donútiť predať Instagram či WhatsAppAmerická federálna vláda a 48 štátov zažalovali spoločnosť Facebook a obvinili ju zo zneužívania trhovej sily v oblasti sociálnych sietí na likvidáciu ...Zdieľať
gettyimages 1201792304 676x451 10.12.2020  - Americká federálna vláda a 48 štátov zažalovali spoločnosť Facebook a obvinili ju zo zneužívania trhovej sily v oblasti sociálnych sietí na likvidáciu menších konkurentov.


Vláda chce dosiahnuť nápravu, ktorej súčasťou by mohol byť nútený predaj sociálnej siete Instagram a komunikačnej aplikácie WhatsApp.

Prešetrujú aj Amazon a Apple


Žaloba pre porušovanie hospodárskej súťaže, ktorú ohlásili americká Federálna komisia pre obchod (FTC) a ministerka spravodlivosti štátu New York Letitia Jamesová, je už druhou tohtoročnou veľkou vládnou ofenzívou proti zdanlivo nedotknuteľným technologickým gigantom.

V októbri americké ministerstvo spravodlivosti zažalovalo Google pre zneužívanie dominantného postavenia v oblasti vyhľadávania na internete a online reklamy. Americký Kongres a federálne úrady okrem toho prešetrujú, či sa porušovania hospodárskej súťaže nedopúšťajú aj firmy Amazon a Apple.

Predátorské akvizície treba zablokovať


Letitia Jamesová na tlačovej konferencii poznamenala, že "je naozaj veľmi dôležité, aby sme zablokovali predátorské akvizície firiem a obnovili dôveru voči trhu". FTC uviedla, že Facebook realizuje "systematickú stratégiu" eliminácie konkurencie, vrátane akvizícií menších podnikavých rivalov, ako bola kúpa Instagramu v roku 2012 a aplikácie WhatsApp v roku 2014.

Facebook označil vládne kroky za "revizionistický príbeh", v ktorom sa trestá úspešné podnikanie. Firma pritom poznamenala, že pred niekoľkými rokmi práve FTC schválila akvizície Instagramu aj aplikácie WhatsApp.


Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook čelí v USA obrovskej žalobe, vláda ho chce donútiť predať Instagram či WhatsApp © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aplikácie Facebooku hlásili masívne výpadky, postihli najmä užívateľov v Európe
<< predchádzajúci článok
Video: Raketa Starship dosiahla výšku 12,5 km, pri pristátí vybuchla

Facebook čelí v USA obrovskej žalobe, vláda ho chce donútiť predať Instagram či WhatsApp - diskusné fórum čitateľov