24hod.sk

21. augusta 2007

Family Cup pokračoval tenisovými štvorhrami v Púchove

Druhý ročník rodinných športových súťaží Family Cup, nadobúda z podujatia na podujatie takú popularitu, že organizátori Občianske združenie Family Cup ani neboli prekvapení, keď v uplynulú ...

BRATISLAVA 21. augusta (WN/PR) - Druhý ročník rodinných športových súťaží Family Cup, nadobúda z podujatia na podujatie takú popularitu, že organizátori Občianske združenie Family Cup ani neboli prekvapení, keď v uplynulú slnečnú sobotu sa v Športcentre v Púchove zaregistrovalo na tenisový turnaj 47 rodinných dvojíc. A tak hoci zápasy museli odohrávať aj na mestských kurtoch, ale finálové súboje už sledovali všetci spoločne v Športcentre.

V prvej kategórii turnaja pod názvom ČSOB Family Cup s Nay Elektrodomom, kde na kurty nastúpili dvojice v zložení rodič-dieťa do 12 rokov, zvíťazil otec s Vladimír Ohradka s dcérou Klárou zo Žiliny. Druhí boli otec Peter a syn Erik Kollárikovci z Lieskovca a tretia bola tiež dvojica otec a syn Jaroslav a Samuel Šugovci z Považskej Bystrice.

Druhá kategória, kde dvojice tvorili rodič a dieťa nad 12 rokov, bola najpočetnejšia a tým aj dostať sa semifinálových či finálových zápasov bolo najťažšie. Súťažilo tam 23 dvojíc. Prvé miesto a pohár Family Cup si napokon odniesli otec Milan so synom Matejom Cisárikovci zo Starých Hôr. Druhí boli Jaroslav a Jakub Savarovci z Lednických Rovní a tretie skončili mama a dcéra Eva a Nina Bubelové z Považského Podhradia.
V tretej kategórii súťažili dospelé dvojice. V tomto prípade ostal Family Cup doma. Najlepšie sa darilo Púchovčanom Miroslavovi a Branislavovi Hachlincovcom. Vo finálovom zápase zvíťazili nad inak tiež vynikajúcou dvojicou Jaroslavom a Radoslavom Meravými v Trenčianskej Turnej. Pohár za tretie miesto si odniesli Žilinčania Mária Zemiaková a Stanislav Majerík.

Na poslednom podujatí 2. ročníka Family Cup, nad ktorým prevzala záštitu aj manželka prezidenta SR Silvia Gašparovičová, sa stretnú účastníci 8. septembra 2007. V stredisku Žiarce v Pavčinej Lehote v Demänovskej doline budú súťažiť o medaily v jednotlivých vekových kategóriách i poháre Family Cup trojčlenné rodinné tímy zostavené z dvoch alebo troch generácií. Podujatie je súčasťou osláv 15. výročia pôsobenia firmy Walmark Žilina na slovenskom trhu.

Doterajších štyroch tohtoročných pretekov ČSOB Family Cup v slalome, plávaní a na kolieskových korčuliach a turnaja v tenise sa zúčastnilo takmer 600 pretekárov, čo predstavuje takmer 180 rodín. V Pavčinej Lehote vyhlásia organizátori aj Športovú rodinu roka SR 2007 za celoročné výsledky. Podrobnosti, pravidlá a prihlášky na http://www.familycup.sk.

Informovala Jana Janků, riaditeľka Občianske združenie Family Cup.