27. septembra 2015

FC Janov zdolal AC Miláno 1:0

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Rím 27. septembra (TASR) - Futbalisti FC Janov zdolali v úvodnom nedeľňajšom dueli 6. kola talianskej Serie A doma AC Miláno 1:0. Jediný gól stretnutia strelil v 10. minúte švajčiarsky stredopoliar Blerim Džemaili. Na záverečnú štvrťhodinu vybehol na trávnik v drese hostí aj slovenský reprezentant Juraj Kucka, a hoci mal možnosť vyrovnať, proti svojmu bývalému klubu neskóroval.

Janovčania tesným triumfom prerušili trojzápasovú sériu prehier. Postaral sa o to hlavne Džemaili, ktorého priamy kop v úvode duelu tečoval do brány jeden z hosťujúcich hráčov stojacich v múre. Tri minúty pred koncom polčasu uvidel červenú kartu po druhej žltej Alessio Romagnoli a Milánčania dohrávali zápas s desiatimi hráčmi. V 76. minúte prišiel na trávnik aj Kucka a práve on mohol zachrániť pre hostí aspoň bod, no štyri minúty pred koncom v ideálnej príležitosti trestuhodne prestrelil.