Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. novembra 2006

Federer: "Dáš si pivo Tiger? Ja platím"Švajčiarsky tenista Roger Federer dúfa, že sa mu počas nastávajúceho víkendu v Šanghaji podarí "skočiť" na pivo s najlepším svetovým golfistom Tigerom Woodsom. Práve v čínskom veľkomeste sa ...Zdieľať
ŠANGHAJ 8. novembra (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer dúfa, že sa mu počas nastávajúceho víkendu v Šanghaji podarí "skočiť" na pivo s najlepším svetovým golfistom Tigerom Woodsom. Práve v čínskom veľkomeste sa totiž v termíne od 12. do 20. novembra uskutoční prestížny Masters Cup, ktorý je vyvrcholením tenisového roku 2006, ako aj najdotovanejší ázijský golfový turnaj (5 miliónov dolárov) HSBC Champions. "Možno, ak budeme mať príležitosť, zájdeme si na pivo," uviedol Federer. Dvaja najlepší muži vo svojich "odvetviach" sa prvýkrát stretli počas septembrového US Open v New Yorku, kde Woods sledoval finále medzi Švajčiarom a Andym Roddickom. "Vtedy som sa ho spýtal, ako sa mu tu páčilo. Je zaujímavé, že v našich športoch je toho veľa spoločného. On totiž presne vedel, ako som sa na kurte cítil. To som nikdy predtým nezažil. Tiger presne vie, ako to je byť najlepší. Moje pocity v štvrtom finálovom sete sa dajú prirovnať k tým jeho pri poslednej jamke," povedal vtedy Federer.

Medzi oboma športovými velikánmi panuje aj priateľská rivalita o tom, kto už vyhral koľko grandslamových podujatí. Woods ich má na svojom konte 12, kým Federer o tri menej. "Povedal, že o tri víťazstvá zaostávam. Ak nabudúce vyhrá nejaký turnaj, vôbec by ma neprekvapilo, keby mi hneď poslal podpichovačnú správu," dodal žartovne Federer.
SITA, AFP,AP


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Scolari vynechal Ronaldinha z hlasovania o Hráča roka
<< predchádzajúci článok
Nadal je fit a pripravený na Masters Cup

Federer: "Dáš si pivo Tiger? Ja platím" - diskusné fórum čitateľov