15. januára 2008

Federer na úvod prevalcoval Hartfielda

Roger Federer sa ako víchor prehnal v utorok večer Arénou Roda Lavera v Melbourne a odniesol si to Argentínčan Diego Hartfield. Fenomenálny Švajčiar za 79 minút zvíťazil 6:0, 6:3, 6:0 a nenechal ...

MELBOURNE 15. januára (WEBNOVINY) - Roger Federer sa ako víchor prehnal v utorok večer Arénou Roda Lavera v Melbourne a odniesol si to Argentínčan Diego Hartfield. Fenomenálny Švajčiar za 79 minút zvíťazil 6:0, 6:3, 6:0 a nenechal nikoho na pochybách, že to s útokom na trinásty grandslamový titul a štvrtý austrálsky myslí úplne vážne. "Som rád, že som späť v zápasom dianí. Trochu som sa obával svojho zdravotného stavu. Nebývam často chorý, ale teraz som už stopercentne v poriadku," uviedol 26-ročný Švajčiar v narážke na svoju nedávnu žalúdočnú virózu, v dôsledku ktorej zrušil svoju účasť na exhibičnom prípravnom turnaji v Kooyongu. Federer svojho súpera z druhej stovky rebríčka ATP Entry prevýšil vo všetkých smeroch. Stretnutie začal deviatimi víťaznými hrami v rade a zakončil rovnako bezbolestnou sériou, ale siedmich gemov. Po premenenom mečbale mal na konte 11 es, 38 víťazných úderov a celkovo 85 víťazných bodov, kým jeho súper len 42. "Už v tréningu som hral solídne. Dobre som sa pohyboval aj servoval. Viem, že v zápasoch pred plným hľadiskom sa ešte dokážem zlepšiť. Tam je ten správny adrenalín a to mi pomáha. Výsledok je príliš jednoznačný, ale želal som si taký úvod. Bodaj by to bolo také suverénne v každom stretnutí," zaželal si Federer. Bazilejský rodák natiahol nielen šnúru víťazných zápasov na úvodnom grandslame sezóny, ale aj setov. Vlani totiž dominoval bez straty setu, čiže jeho aktualizovaná víťazná bilancia na Australian Open obsahuje 15 stretnutí (celkové triumfy v rokoch 2006 a 2007 /2x7+ 1. zápas 2008/ ) a 27 setov. Naposledy mu v Melbourne Parku vzal set Cyperčan Marcos Baghdatis, a to hneď prvý vo finále v roku 2006, no napokon prehral 1:3. "Nechápem, ako môže niekto hrať tak dobre. Myslel som si, že budem mať aspoň trochu šancu, ale nemal som. Už v úvode zápasu ma totálne zvalcoval," komentoval 26-ročný Hartfield, ktorý má po utorku s Federerom bilanciu 0:2. SITA, AP