15. januára 2008

Skalica víťazne nad Liptovským Mikulášom

Súhrn výsledkov utorkových zápasov 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008:

BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových zápasov 43. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: HK 36 Skalica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 9. R. Hartmann (Liščák, M. Ivičič), 37. Zálešák (Grűndling), 45. T. Višňovský (Liščák, R. Hartmann) Vylúčení: 7:9 na 2 min, navyše: R. Školiak na 10 min za nešp. správanie - Petran na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Krist - M. Novák, Mášik, 2680 divákov Zostavy: Skalica: M. Kučera - Beňa, Gründling, M. Ivičič, Gula, Škadra, Šille, Klučár, Škápik - R. Školiak, Zálešák, J. Mikúš - T. Višňovský, Liščák, R. Hartmann - F. Novák, D. Pašek, Malík - E. Novák, Hollý, Šátek L. Mikuláš: Falter - M. Droppa, Hyben, Jelínek, D. Rehák, Petran, Kadlubiak, Rúfus, Mach - Kriška, Róbert Huna, Richard Huna - F. Zúbek, Holečko, Bulík - Kuric, Marek Hovorka, B. Pohanka - Hančiak, Ďurdiak, M. Oravec Pred najnižšou návštevou sezóny sa v Skalici hral iba priemerný hokej. Domáci hráči oslabení o Pálffyho, Vlka a Kocáka sa ujali vedenia v 9. min v presilovej hre piatich proti štyrom. Liščák spoza bránky naservíroval puk Hartmannovi, ktorý trafil do vinkľa - 1:0. O necelú minútu neskôr zachraňoval Skaličanov brankár M. Kučera, keď bol v šanci Pohánka. Tutovku zoči-voči Falterovi spálil v 11. min Mikúš. V 19. min sa opäť zaskvel gólman hostí, keď najprv Liščákovi a po ňom Pašekovi nedovolil skórovať. Na začiatku druhej tretiny vo vlastnom oslabení mohol pridať svoj druhý gól Hartmann, ale z úniku proti Falterovi neuspel. Na druhej strane v 27. min výrazne podržal svoj tím Kučera, keď v nájazde nepochodil Hovorka. V 33. min zazvonila žŕdka skalickej bránky po strele najaktívnejšieho hráča hostí Hovorku. René Školiak síce na 10 minút oslabil svoje mužstvo, ale jeho spoluhráči v 37. min pridali ďalší gól, keď sa ujala strela Zálešaka, ktorého uvoľnil obranca Grűndling. V závere druhej tretiny skalický gólman kryl delovku Rúfusa. Skaličania pridali tretí gól v 45. min, keď sa ujal teč Višňovského. Skalica využila svoju druhú presilovkovú hru. V 54. min spálil svoju šancu útočník Mikúš, brankár Kučera si potom už udržal čisté konto a domáci opäť po dlhšom čase bodovali naplno. Hlasy: Peter Oremus (tréner Skalice): "V pozmenenej zostave podali chlapci disciplinovaný výkon. Dbrú prácu odviedol tiež brankár Kučera. Ja som som veľmi spokojný." Ján Majdek (tréner Liptovského Mikuláša): "Myslím si, že v dnešnom zápase rozhodla lepšia efektivita domáceho mužstva, ktoré dokázalo využiť dve presilovky. Po našej obrovskej chybe sme dostali druhý gól, čo rozhodlo o osude celého stretnutia priemernej úrovne." HC Košice - MHC Martin 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) Góly: 6. Michel Miklík (M. Bartánus), 21. P. Bartoš (Špilár, Juraj Faith), 54. Kmiť (Weissmann, Rudolf Huna) - 54. Markovič (M. Macho) Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Kledrowetz (Košice) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Orolin, Gašparík, 5662 divákov Zostavy: Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Pleva, S. Gron - Michel Miklík, Michal Lukáč, M. Bartánus - od 42. Valentín Martin: Dzubina - Kolba, Vantroba, Hriňa, B. Majeský, Zajac, I. Ďatelinka, V. Dvořák - L. Říha, M. Beran, Török - Podstavek, Koložváry, L. Havel - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár Úvodná päťminútovka patrila v Košiciach Martinu. Už v 2. min to skúšal od modrej Hriňa, po ňom Ďatelinka a zasahovať musela lapačka Lipovského. Veľmi dobrú príležitosť spálil Koložváry, aby v 6. min udreli domáci. Z prvej strely na Dzubinu vyťažili gól. Jeho autorom bol Miklík - 1:0. O chvíľu neskôr mohol vyrovnať Török, ale neuspel. Po druhom streleckom pokuse Faitha hrala s Martinom horná žŕdka. Šimurda to len napálil do Dzubinu, ktorý kryl aj Bartošovu delovku. V presilovke mal šancu zvýšiť vedenie Huna, ale martinský brankár zasiahol včas. Po Jendekovej strele ešte Kmiť ani Huna hneď úvode druhej tretiny neskórovali, ale v jej 46. sekunde potiahol akciu po krídle Faith, Špilár prihral Bartošovi a ten vymietol martinský kút bránky - 2:0. Kontaktný gól mal na hokejke Džerinš, ale Lipovský reagoval pohotovo. V 26. min mu po strele Vantrobu pomohla žŕdka. V 35. min pripravil Gron pozíciu Plevovi, no ten mieril nad bránku. Potom v presilovke opäť skúšal Vantroba, ale košický brankár si držal čisté konto, neprekonal ho ani Beran. V závere tretiny mieril z dobrej pozície Faith vedľa. Špeldova bomba v 46. min skončila na Dzubinovom betóne, na druhej strane Zajac bránku netrafil. Košičania mohli poistiť vedenie, ale Šimurda a po ňom ani Huna sa nepresadili. V 54. min sa Markovič natlačil do streleckej pozície a dal kontaktný gól Martina (2:1), no ten o 18 sekúnd neskôr schladil Kmiť, ktorý dorazil Weissmannovu strelu - 3:1. Prikrášliť víťazstvo ešte mohol Špilár, ale spálil tutovku. Hlasy: Ján Šterbák (tréner Košíc): "Diváci videli bojovný a taktický zápas. Martin dobre korčuľoval, mal výborný vstup do stretnutia, ale kvalitný výkon podal Lipovský, ktorý situácie riešil s prehľadom." Marián Brúsil (asistent trénera Martina): "Po dobrom zápase v Trenčíne sme si verili aj v Košiciach, čo sa prejavilo v úvode, kde sme dostali súpera pod tlak. Košice však prvýkrát vystrelili a dali gól. Druhý dali v druhej tretine z nevinnej akcie. Stopercentných šancí sme mali v druhej tretine viac, hral sa veľmi dobrý hokej." SkiPark MHK Kežmarok - HKm Zvolen 0:5 (0:2, 0:1, 0:2) Góly: 13. J. Kopecký (L. Čierny), 14. F. Turek (Krayzel, Cibuľa), 37. Paciga (Lipiansky, Juraško), 46. Klouda (J. Kopecký, L. Čierny), 59. Dubec (L. Jurík, P. Frühauf) Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Galamboš, Brath, 714 divákov Zostavy: Kežmarok: J. Kučera (14. Drvár) - Brejčák, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, Čikovský, Klein - Frank, Šechný, Drotár - B. Ihnačák, M. Palovčík, Pavol Segľa - Lemešáni, Fedor, Bednár - Čížek, V. Žemba, Schneider Zvolen: V. Hudáček - L. Čierny, Štork, Juraško, Dlouhý, Babka, Cebák, P. Frühauf, M. Chovan - J. Kopecký, Klouda, Kubenko - J. Čierny, Lipiansky, Paciga - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Dubec, L. Jurík, Hvila Nováčik z Kežmarku, ktorý nastúpil bez ôsmich hráčov základnej zostavy, neporušil tradíciu a sériu prehier predĺžil na sedem zápasov. Naopak, hostia spod Pustého hradu hrali celý zápas iba na pol plynu a aj to im stačilo na ôsme víťazstvo v sérii. Úrovňou však zápas zaostal za priemerom, na ktorom sa rovnakou mierou podieľali obaja aktéri. Už v úvode mal prvú gólovú tutovku domáci Šechný, ale brankár Hudáček ho "vychytal" rovnako ako v 6. min, keď v oslabení sa rútil na neho B. Ihnačák. Po ospalých minútach udreli hostia - najprv v 13. min Kopecký a o 144 s neskôr Turek. Vzápätí nahradil J. Kučeru v domácej bránke Drvár, ktorý sa prezentoval niektorými peknými zákrokmi, keď po hrubých chybách obrancov držal svoj čistý štít až do 37. min, keď ho prekonal Paciga. Zvolenčania sa v ďalších minútach prispôsobili súperovi, ktorý v tomto zápase pôsobil bezradne. V jeho tíme sa nenašiel hráč, ktorý by zdvihol bojovú zástavu z ľadu. A hoci si domáci dokázali vytvoriť zopár pekných gólových momentoch, v koncovke im chýbala nielen presnosť ale aj rozhodnosť. Záver zápasu sa už dohrával v pokojnom tempe a v mĺkvej atmosfére najnižšej návštevy na kežmarskom štadióne v historickej extraligovej sezóne. Gólový účet zápasu napísal v 46. min Klouda, ktorý doklepol odrazený puk od zadného mantinelu za Drvárov chrbát a po ňom 91 s pre záverečnou sirénou Dubec. Hlasy: Ján Vodila (tréner Kežmarku): "Príležitosť v zápase dostali niektorí mladíci, ktorí potrebujú získavať skúseností z náročných zápasov. Myslím si, že je na čom budovať kostru nášho tímu do novej sezóny." Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Vedeli sme, že v Kežmarku sa mužstvám nehrá najlepšie a hoci sú domáci v útlme, boli pre nás nepríjemným súperom. Našťastie, upokojili nás rýchle dva góly a potom sme poľavili v nasadení. Možno aj v podvedomí, že sa už nemôže nič mimoriadne prihodiť, možno aj v očakávaní prestížneho súboja so Slovanom." HK Ardo Nitra - MsHK Žilina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) Góly: 13. M. Kováčik (Ľ. Kolník, J. Mihálik), 42. M. Slovák (Dornič, T. Chrenko) - 34. Važan Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška -M. Orolín, Tvrdoň, 2595 divákov Zostavy: Nitra: Račko - Vojta, Halász, Rimmel, Galko, T. Sedlák, Šimka - Ľ. Kolník, J. Mihálik, M. Kováčik - M. Slovák, T. Chrenko, Dornič - Čaládi (36. H. Ručkay), M. Štefanka, Gálik Žilina: M. Laco - D. Kusovský, Kučný, P. Mikuš, Pulpán, Špila, Kudrna, Krčula, J. Liška - Paroulek, Stantien, V. Baláž - Važan, Sivák, Pokrivčák - R. Tvrdoň, Hajnik, Valášek - Sikorčin, Drábek Po opatrnom začiatku prišiel prvý vzruch až v 6. min, keď sa Dornič dostal z pravej strany k bránke Žiliny, no trafil iba bočnú sieť. Vzápätí prišiel niekoľkominútový sústavný tlak domácich hokejistov, ktorý vyústil do vedúceho gólu, keď v 13. min predviedla prvá nitrianske formácia skvelú kombinačnú akciu a po spolupráci Mihálika s Kolníkom skóroval do prázdnej bránky M. Kováčik. V ďalšom priebehu držali domáci puk na hokejkách, niekoľko výborných kombinačných akcií predviedol opäť prvý útok Nitry. Hráči spod Zobora mohli zvýšiť v 28. min, keď poslal M. Kováčik dopredu Kolníka, no jeho strela z ľavej strany rozvlnila iba bočnú sieť. Gól padol na opačnej strane, v 34. min si po samostatnej akcii nakorčuľoval pred Račka Važan a spomedzi kruhov ho prestrelil. V závere tretiny sa po Dorničovej prihrávke spoza bránky ocitol Slovák sám pred Lacom, no trafil iba betóny žilinského brankára. V úvode tretej časti hry sa však už mladý útočník Nitry nemýlil a po Dorničovej strele dostal zblízka Nitru do vedenia. V ďalšom priebehu videli diváci bojovný hokej, no bez gólového zakončenia, a tak napokon zostali dôležité body pod Zoborom. Hlasy: Jan Neliba (asistent trénera Nitry): "Žilina po prvej tretine odhadla, kde by nás mohla potrápiť. Hostia boli lepší, lepšie korčuľovali, nás však opäť podržal gólman Račko. Dnes sme nedokázali hrať uvoľnene, predovšetkým naša mladá obrana to psychicky nezvláda." Richard Turaz (tréner Žiliny): "My sme si prehajdákali prvú tretinu, keď sme boli veľmi pasívni v pohybe, nedisciplinovaní, čo však súper nedokázal využiť na získanie rozhodujúceho gólového náskoku. My sme však v ďalšom priebehu urazili šťastenu, a preto sme prehrali." Slovan Bratislava - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:2 (0:0, 1:1, 4:1) Góly: 35. Hreus (Uram, J. Kováčik), 47. Döme (Uram), 50. Kapuš (Uram, Lažo), 55. Kropáč (Hreus, Lažo), 58. Ľ. Pištek (Hujsa, Kuľha) - 38. Halaj (Korenko), 51. Lapšanský (Marcel Haščák, Bambúch) Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: J. Konc, P. Grečko - Müllner, M. Junek, 5783 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Pavlas, Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, Huba - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Uram, Kapuš, Döme - Lažo, Hreus, Kropáč - Kokavec Poprad: Melicherčík - Kasík, Michal Segľa, Turoň, Dora, Korenko, Bambúch - Martin Slovák, A. Kroták, Jarolín - D. Havíra, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Lapšanský, Marcel Haščák - J. Marcinko, J. Pavličko, Ficko Slovan po 3. mieste na turnaji Super Six nezačal extraligový duel proti Popradu veľmi dobre a diváci sa veru hokejom veľmi nezabávali. Aj keď si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, dlho sa útočníkom nedarilo prekonať dobre chytajúcich Hoviho a Melicherčíka. V 9. min mal dobrú šancu po nevyužitej presilovke "belasých" hosťujúci Jabrocký, no na Hoviho nevyzrel. Vo svojich príležitostiach neuspeli Lažo, Kováčik, Hujsa ani Kuľha na jednej, resp. Kroták a Haščák na druhej strane. V 34. min mali slovanisti po zbytočnom faule Korenka 110 sekundovú výhodu o dvoch hráčov a tú po 49 sekundách využil po typickej prihrávke Urama popred bránkovisko Hreus. Domáci sa však z vedenia dlho netešili, v 38. min využil chybu Hančáka peknou strelou Halaj - 1:1. Vrece s peknými akciami a gólmi sa roztrhlo až v poslednej dvadsaťminútovke. Najskôr Döme pri signalizovanom vylúčení jedného z Popradčanov využil nájazd dvoch na jedného a o necelé tri minúty výbornú prihrávku Urama využil do prázdnej bránky Kapuš. V 51. min vekom ešte dorastenec Lapšanský skorigoval na 2:3, keď trafil pomedzi Hoviho betóny, no v 55. min definitívne poslal Poprad do kolien po individuálnej akcii Kropáč. Necelé tri minúty pred koncom ešte po spoluprácii prvého útoku vymietol ľavý vinkeľ Pištek a stanovil na konečných 5:2. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Poprad hral veľmi dobre. Potvrdil, že to proti nám vie. Z našich hráčov bolo cítiť ťažké zápasy i cestu z Petrohradu. Pomalšie sme sa rozbiehali. Keď sme sa už dostali do šance, popradský brankár kúzlil. Potrebovali sem dať gól. V ťažkých chvíľach sme boli trpezliví a uhrali sme to do víťazného konca." Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Hrali sme veľmi dobre, vykrývali sem stredné pásmo a nepúšťali Slovan do šancí. V príležitostiach nám chýbal dôraz. Po školáckych individuálnych chybách v tretej tretine sme inkasovali."