Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

12. novembra 2017

Felipe Massa sa po domácej Veľkej cene rozlúčil s kariérou v F1Felipe Massa sa rozlúčil s kolotočom F1 na domácej Veľkej cene Brazílie. Pilot tímu Williams obsadil v posledných pretekoch kariéry siedme miesto.Zdieľať
Felipe Massa Foto: TASR/AP
 
Sao Paulo 12. novembra (TASR) - Felipe Massa sa rozlúčil s kolotočom F1 na domácej Veľkej cene Brazílie. Pilot tímu Williams obsadil v posledných pretekoch kariéry siedme miesto.


Tridsaťšesťročný Massa sa lúčil v Brazílii aj takto pred rokom, no napokon sa ešte dohodol so svojím tímom na jednoročnom pokračovaní spolupráce. Podľa jeho slov je toto rozhodnutie rozlúčiť sa s F1 už konečné. "Bude mi to veľmi chýbať. Dnes som cítil obrovské vzrušenie, nikdy na to nezabudnem," povedal Brazílčan na pódiu po skončení pretekov.

Massov 7-ročný syn Felipinho bol prvým otcovým gratulantom, keď sa mu prihovoril prostredníctvom tímového rádia: "Som na teba pyšný, otec. Tvoj štart bol výborný," povedal chlapec. Massa sa hneď po prvých metroch pretekov posunul z deviateho na šieste miesto.

Koniec kariéry Felipeho Massu znamená, že v efjednotke nebude súťažiť žiadny Brazílčan prvýkrát od roku 1969. Informovala o tom agentúra AP.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rýchlokorčuliari Kanady víťazmi šprintu družtiev v Heerenveene
<< predchádzajúci článok
Švajčiarski futbaloví reprezentanti postúpili na MS 2018 v Rusku

Felipe Massa sa po domácej Veľkej cene rozlúčil s kariérou v F1 - diskusné fórum čitateľov