Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. decembra 2009

Festival Sundance zverejnil súťažné filmyFilmový festival Sundance, ktorý sa bude konať v Utahu od 21. do 31. januára, zverejnil filmy v štyroch súťažných sekciách - Súťaž dokumentov z USA, Súťaž hraných filmov z USA, Súťaž ...Zdieľať
BRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) - Filmový festival Sundance, ktorý sa bude konať v Utahu od 21. do 31. januára, zverejnil filmy v štyroch súťažných sekciách - Súťaž dokumentov z USA, Súťaž hraných filmov z USA, Súťaž svetových dokumentov a Súťaž svetových hraných filmov. Na jednej z najdôležitejších filmových prehliadok na svete uvedú 112 celovečerných snímok z 39 krajín, pričom sa predstaví 43 debutujúcich režisérov a režisérok a 79 filmov tu absolvuje svetovú premiéru. Organizačný tím vyberal z 3724 prihlásených celovečerných snímok. Zoznam snímok v piatich nesúťažných blokoch zverejnia onedlho.


"Naším mandátom je podporiť nezávislých tvorcov a tvorkyne a oslavovať originalitu, kreativitu a presvedčivé rozprávanie príbehov. Nie je našou úlohou rozhodnúť, čo budú o rok premietať kiná. Našou úlohou je upriamiť pozornosť na umenie filmu," vyhlásil prezident a zakladateľ Inštitútu Sundance Robert Redford.

V Súťaži dokumentov z USA uvedú napríklad Casino Jack & The United States of Money oscarového režiséra Alexa Gibneyho, Freedom Riders v réžii Stanleyho Nelsona, I’m Pat _ Tillman Amira Bar-Leva či The Oath Laury Poitras. V sekcii zameranej na hrané filmy z produkcie USA budú bojovať Howl Roba Epsteina a Jeffreyho Friedmana či Blue Valentine v réžii Dereka Cianfranceho.

Dve súťažné sekcie patria svetovej kinematografii. V súťažnom bloku dokumentov je napríklad víťazná snímka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Amsterdam Last Train Home alebo Waste Land Lucy Walker. Z hraných filmov vybrali All that I Love Jaceka Borcucha či Four Lions Chrisa Morrisa.

Informácia pochádza z webovej stránky festival.sundance.org.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nový Grisham...a ešte lepší!
<< predchádzajúci článok
Program Papučovej noci MFF Bratislava je známy