Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. mája 2007

Fico pripustil podporu konkurencie pre monopolySúboj vlády s ekonomickými monopolmi by mohol vyústiť do podpory vzniku nových konkurenčných podnikov s odlišnou vlastníckou štruktúrou. "Takáto teoretická úvaha sa objavuje pokiaľ ide o novú ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. mája (WEBNOVINY) - Súboj vlády s ekonomickými monopolmi by mohol vyústiť do podpory vzniku nových konkurenčných podnikov s odlišnou vlastníckou štruktúrou. "Takáto teoretická úvaha sa objavuje pokiaľ ide o novú rafinériu, pokiaľ ide o nové slovenské elektrárne a my sa na to pozeráme ako na celkom zaujímavé projekty," uviedol v diskusnej relácii Slovenského rozhlasu (SRo) Sobotné dialógy premiér Robert Fico. Dodal, že vláda bude naďalej tlačiť na monopoly, aby sa ceny ich produktov pohybovali na jednej z najnižších úrovní v rámci Európskej únie. "Nemôžu mať stále pocit, že - kúpili sme to, sprivatizovali sme a budeme si tu robiť čo chceme," vyhlásil. Napriek kritike označil súčasnú úroveň komunikácie s monopolmi za konštruktívnu. Žiadna zo strán podľa neho nemá záujem o silové riešenia.

Podľa Fica sa vláda nevzdala ambície vytlačiť súkromné zdravotné poisťovne z verejného zdravotného poistenia. "Chceme sa postupne dostať k jednej zdravotnej poisťovni, ale tak, že sa budú vytvárať podmienky vo verejnom zdravotnom poistení, ktoré nebudú zaujímavé pre súkromné zdravotné poisťovne". Zabezpečiť by to mal zákaz dosahovania zisku a zníženie správneho fondu zo štyroch na tri percentá. Vláda si podľa premiéra zvolila postup, ktorý nebude právne ani medzinárodne napadnuteľný. Súkromným poisťovniam ostane priestor, aby svoje služby ponúkali v rámci pripoistenia.

Premiér nevidí dôvod zaoberať sa vyjadreniami predsedu SNS Jána Slotu, ktorý nie je spokojný s počtom ministrov pre svoju stranu. Zdôraznil, že nikto z partnerov neprišiel s oficiálnym návrhom na prerozdelenie postov vo vláde. Koalícia je podľa Fica stabilná a partneri Smeru-SD rešpektujú rozloženie síl. Fico nepotvrdil slová lídra ĽS-HZDS Vladimíra Mečiara, že zahraničie tlačí na výmenu HZDS a SNS. Takéto tlaky podľa neho boli len v lete roku 2006. Fico si želá, aby súčasná koalícia pokračovala napriek problémom, ktoré jej zloženie spôsobilo Smeru v Strane európskych socialistov. "My za touto koalíciou stojíme, hoci platíme za ňu veľkú daň", skonštatoval.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na podporu Mladiča pochodovali Belehradom nacionalisti
<< predchádzajúci článok
Aj priateľská atmosféra summitu prezidentov v Brne vraj môže za otepľovanie

Fico pripustil podporu konkurencie pre monopoly - diskusné fórum čitateľov