Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2011

FICO: Radičová si má spraviť poriadok so SulíkomPredseda Smeru-SD Robert Fico dnes vyzval premiérku Ivetu ...Zdieľať
richard sulik Zľava: Predsedníčka vlády SR a podpredsedníčka SDKÚ-DS Iveta Radičová a predseda NR SR a predseda SaS Richard Sulík.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 22. júna (WEBNOVINY) – Predseda Smeru-SD Robert Fico dnes vyzval premiérku Ivetu Radičovú, aby si spravila poriadok s predsedom koaličnej SaS Richardom Sulíkom.


„Smer je za mechanizmy, ktoré budú chrániť euro, ale nebude podporovať hry, ktoré rozohrala SaS. Smer podporí návrhy len vtedy, keď si Radičová urobí poriadok so Sulíkom. Ak nebude celá koalícia za dva navrhnuté mechanizmy, nevidím dôvod, prečo pomáhať vláde a SaS,“ uviedol dnes Fico na tlačovej besede.

Slovenská vláda dnes rokuje o navýšení záruk v Európskom finančnom stabilizačnom nástroji (EFSF), teda eurovale I a na založení Európskeho stabilizačného mechanizmu (ESM), teda eurovale II, ktorý má v roku 2013 permanentne nahradiť EFSF. V parlamente neprejdú bez podpory SaS. SaS je proti navýšeniu eurovalu jedna a je proti vstupu Slovenska do eurovalu dva.

Fico dnes tiež kritizoval vládu za nepripravenosť na problematiku III. energetického balíčka EÚ a upozornil, že skôr špekuluje nad privatizáciou 51 percent predaja SPP.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hlavnými témami summitu EÚ budú Grécko a prisťahovalci
<< predchádzajúci článok
Z väznice v Jemene ušli desiatky teroristov

FICO: Radičová si má spraviť poriadok so Sulíkom - diskusné fórum čitateľov