Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. júla 2010

Fidel opäť na verejnosti, navštívil akváriumBývalý kubánsky prezident Fidel Castro sa vo štvrtok objavil na verejnosti už štvrtýkrát za posledný týždeň. Tento raz navštívil Národné akvárium v Havane, ktoré sám založil. ...Zdieľať
castro Foto: SITA/AP

HAVANA 16. júla (WEBNOVINY) - Bývalý kubánsky prezident Fidel Castro sa vo štvrtok objavil na verejnosti už štvrtýkrát za posledný týždeň. Tento raz navštívil Národné akvárium v Havane, ktoré sám založil. Štátna televízia priniesla z tejto návštevy viaceré fotografie, na ktorých ležérne oblečený kubánsky revolucionár sledoval vystúpenie delfínov, pózoval s ďalšími návštevníkmi a rozprával sa s pracovníkmi zariadenia. Jednou z nich bola veterinárka Celia Guevara March, dcéra Castrovho spolubojovníka Che Guevaru.

83-ročný Castro si neodpustil niektoré poznámky. "Svet žije medzi dvoma tragédiami - jednou je vojna a druhou životné prostredie," citovali ho kubánske médiá.

Fidel Castro sa len zriedkavo objavoval na verejnosti od júla 2006, keď musel pre zdravotné problémy ustúpiť do úzadia a odovzdať prezidentské právomoci svojmu mladšiemu bratovi Raúlovi. Kubánske médiá odvtedy zverejňovali iba občasné fotografie, ktoré vznikli za zatvorenými dverami, spravidla pri príležitosti návštev zahraničných štátnikov.

Minulý týždeň sa jeho fotografie objavili na blogoch niektorých kubánskych novinárov, keď ho vyfotografovali počas nečakanej návštevy vedeckovýskumného centra v Havane. Potom poskytol rozhovor štátnej televízii, v ktorom predpovedal vznik vojny pre iránsky jadrový program. O deň neskôr navštívil havanské Centrum výskumu svetovej ekonomiky.

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K samovražedným útokom sa hlási sunnitská skupina
<< predchádzajúci článok
Čína sa pripravuje na tajfún Conson

Fidel opäť na verejnosti, navštívil akvárium - diskusné fórum čitateľov