Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

25. novembra 2020

Film Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť, spojil Desmod a MajselfaFilm adaptuje rovnomennú knižnú predlohu Filipa Rožka, ktorá sa v Českej republike stala bestsellerom a na svojom konte má viac ako 120.000 predaných výtlačkov.Zdieľať
Film Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť, spojil Desmod a Majselfa

Putovanie odhodlaného psieho tuláka prinesie na plátna kín snímka Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Film sa dostane k divákom počas najbližšej jari, dojímavý príbeh teraz inšpiroval slovenských hudobníkov a viedol k vzniku piesne Kométa (pre Gumpa). "Sily spojili členovia kapely Desmod s raperom Majselfom a názov ich novinky vybrali priamo poslucháči a poslucháčky najpočúvanejšieho slovenského rádia,"
Film adaptuje rovnomennú knižnú predlohu Filipa Rožka, ktorá sa v Českej republike stala bestsellerom a na svojom konte má viac ako 120.000 predaných výtlačkov. "V najbližších dňoch sa jej slovenské vydanie objaví aj na pultoch našich kníhkupectiev," avizuje Gašparík. Dodal, že spojenie žánrovo výrazne odlišných interpretov v titulnej skladbe iniciovala spoločnosť Continental film, ktorá český film prinesie do slovenských kín. Pre Mária Kulyho Kollára, frontmana kapely Desmod, bolo zadanie príjemnou výzvou. "Dostali sme ponuku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vypočul som si audioknihu o Gumpovi, dojala ma do prvých desiatich minút a súhlasil som," priznal spevák.

"Povedali sme si, že podmienkou pre vznik bude to, že sa nám spoločne podarí spraviť dobrú skladbu," spomína na začiatok netradičnej spolupráce raper Majself. "A podarilo sa. Najmä v spojení s filmom je tá pieseň naozaj silná," dopĺňa ho Kuly.

Gumpovo putovanie sfilmoval skúsený režisér a kameraman F. A. Brabec, ktorý má na svojom konte tituly Kytice, Máj či V perine. Podľa tvorcových slov hrajú v jeho najnovšom počine prvé husle psí hrdinovia a hrdinky, predstaví sa však aj viacero hereckých legiend. Cesty túlavého chlpáča sa skrížia s cestami Bolka Polívku, Evy Holubovej, Ivany Chýlkovej, Karla Rodena, Richarda Krajča či Patricie Pagáčovej. Filmovú novinku môžu diváci očakávať v slovenských kinách na jar 2021.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
IMT Smile predstavuje akustickú skladbu Navždy a uvádza novú výberovku
<< predchádzajúci článok
Video: Dominika Mirgová predstavuje videoklip k piesni Ja

Film Gump - pes, ktorý naučil ľudí žiť, spojil Desmod a Majselfa - diskusné fórum čitateľov