24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

14. mája 2010

Fíni si poradili s Bieloruskom, Rinne so shutoutom

V druhom piatkovom zápase osemfinálovej E-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku si favorizovaní Fíni dokázali v kolínskej Lanxess Arene poradiť s Bieloruskom ...

finsko Foto: SITA/AP

KOLÍN NAD RÝNOM 14. mája (WEBNOVINY) - V druhom piatkovom zápase osemfinálovej E-skupiny na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku si favorizovaní Fíni dokázali v kolínskej Lanxess Arene poradiť s Bieloruskom 2:0.
Reprezentanti "Suomi" mali od začiatku prevahu, najväčšou prekážkou však bol pre nich bieloruský gólman Andrej Mezin, ktorý zlikvidoval všetkých 13 striel v prvej tretine. Až v 28. min nestačil na Immonenovu lišiacku strelu prakticky z nulového uhla pri fínskej presilovke za príliš veľký počet Bielorusov na ľade. O päť minút neskôr prestrelil Mezina aj Hytönen. Za stavu 2:0 sa Fíni upokojili a kontrolovali priebeh zápasu, v ktorom sa Bielorusi prakticky nedostávali do šancí. Divákov zamrazilo, keď v 36. min musel zdravotný personál odviezť na nosidlách z ľadu v stabilizovanej polohe bieloruského obrancu Gotovca po tom, čo ho na mantinel narazil Osala. Bielorusi nedokázali nič vymyslieť ani v záverečnej tretine a fínsky gólman Pekka Rinne sa stal po Švajčiarovi Martinovi Gerberovi a Dánovi Patrickovi Galbraithovi tretím brankárom, ktorý na šampionáte absolvoval zápas bez inkasovaného gólu.

E-skupina (Kolín nad Rýnom)
Fínsko - Bielorusko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Góly: 28. Immonen (Miettinen), 33. Hytönen (Pihlström, Puistola)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Looker (USA), Sjöberg - Sabelström (obaja Švéd.), Arm (Švajč.), 5273 divákov

Fínsko: Rinne - Nummelin, Puistola, Niskala, Vatanen, Kukkonen, Mäenpää, Jaakola - Miettinen, Immonen, J. Jokinen - S. Kapanen, Kontiola, Aaltonen - Hytönen, Korpikoski, Pihlström - Hahl, Osala, Komarov
Bielorusko: Mezin - Salej, Kolosov, Stasenko, Denisov, Riadinskij, Gotovec, Kosťučonok - Ugarov, Kaľužnyj, Grabovskij - Meleško, Stas, Demagin - Kulakov, Stefanovič, Kovyršin - Michaľov, Čupris, Seňkevič