Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

27. júla 2006

Firma Alcatel utŕžila v druhom kvartáli 3,38 mld. eurFrancúzsky výrobca telekomunikačných zariadení Alcatel utŕžil v druhom kvartáli v súlade s očakávaniami 3,38 mld. eur. Prevádzkový zisk spoločnosti v sledovanom období medziročne stagnoval na ...Zdieľať

PARÍŽ 27. júla (WEBNOVINY) - Francúzsky výrobca telekomunikačných zariadení Alcatel utŕžil v druhom kvartáli v súlade s očakávaniami 3,38 mld. eur. Prevádzkový zisk spoločnosti v sledovanom období medziročne stagnoval na úrovni 263 mil. eur, pričom marža prevádzkového zisku mierne klesla na 7,8 %. V druhom štvrťroku hospodáril Alcatel s čistým ziskom 180 mil. eur, do ktorého započítal mimoriadny zisk z odpredaja aktív vo výške 12 mil. eur. Napriek tomu čistý zisk Alcatelu medziročne poklesol o 16 mil. eur.

Za celý rok očakáva spoločnosť Alcatel zhruba päťpercentný nárast tržieb. Po zohľadnení stále rastúcich nákladov vrátane vyšších investícií do výskumu a vývoja však Alcatel predpokladá stagnáciu alebo len malú zmenu prevádzkového zisku.

Tento týždeň Európska komisia schválila akvizíciu americkej firmy Lucent spoločnosťou Alcatel, ktorú už pred časom schválili aj americké regulačné úrady.

(1 EUR = 38,119 SKK)

SITA, Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volkswagen za prvý polrok s tržbami 51,89 mld. eur
<< predchádzajúci článok
Na mieste požiaru skladu Detox-u v BA nebezpečné látky nenašli