13. apríla 2015

Florbal: Žilinčania majú prvý titul, vo finále zdolali ATU Košice

Florbalisti FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina vybojovali svoj prvý titul majstra Slovenska. V štvrtom dueli finále play off Salming Extraligy mužov vyhrali v ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/ Martin Baumann
Bratislava 13. apríla (TASR) - Florbalisti FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina vybojovali svoj prvý titul majstra Slovenska. V štvrtom dueli finále play off Salming Extraligy mužov vyhrali v Košiciach nad domácim ATU 6:5 po predĺžení a v celej sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

Tri finálové série v rade museli absolvovať "žilinské kobylky", než sa im podarilo získať majstrovský titul. Vo finále proti ATU vyhrali najprv oba domáce zápasy (6:4, 4:3), v Košiciach následne prehrali 3:8, no štvrtý duel zvládli vo svoj prospech. Za pätnásť minút prvej tretiny viedli už 5:0, Košičania síce zabojovali a dokázali skóre vyrovnať, no gól Kvasnicu v tretej minúte predĺženia rozhodol to tom, že majstrom sa stala Žilina.

"Na šťastie dnes Turek zatiahol roletu až po prvej tretine. Mali sme dostatočný náskok, ktorý sme si nedokázali udržať. Rozhodol šťastný gól v predĺžení. Hráčom ATU zrejme už trochu chýbali sily. Som veľmi rád, že sa nám podarilo konečne vybojovať majstrovský titul," vyjadril sa pre oficiálnu webstránku Slovenského zväzu florbalu tréner "kobyliek" Tomáš Hrnčiar.