01. apríla 2018

FORTUNA LIGA: Trnava podľahla Dunajskej Strede

...

Na snímke vpravo Eric Javier Davis (DAC) a vľavo Anton Sloboda (Spartak) počas zápasu nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy 3. kola skupiny o titul medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda - FC Spartak Trnava 1. apríla 2018 v Dunajskej Strede. Foto: TASR – Martin Baumann
Dunajská Streda 1. apríla (TASR) - Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 3. kola skupiny o titul vo Fortuna lige nad FC Spartak Trnava 1:0.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 60. Bayo. Rozhodovali: Glova – Slyško, Mókoš, ŽK: Záhumenský, Koštrna, Herc, Rodolfo, Kalmár, Macej – Civič, Tóth, Pehlivan, Egho.

DAC Dunajská Streda:
Macej – Koštrna, Huk, Záhumenský – Blackman, Herc (74. Divkovič), Kalmár, Simon, Davis – Čmelík (55. Bayo), Pačinda (88. Vida)

Spartak Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Civič – Sloboda, Greššák, Pehlivan (70. Yilmaz), Čanturišvili – Pekár (62. Egho), Ofosu (81. Brigant)

Vo veľmi dobrej atmosfére hrali mužstvá s nasadením, osobné súboje boli veľmi tvrdé. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre v prvom polčase mal v 8. minúte domáci Lukáš Čmelík, ale trnavský brankár Martin Chudý dobre zakročil. V ďalšom priebehu hry dominovali obrany, mužstvá sa do gólových príležitostí prakticky nedostávali. Po zmene strán mal šancu hosťujúci Andrej Kadlec, ale nedokázal prekonať Patrika Maceja v dunajskostredskej bránke.

Po hodine hry sa dostal do úniku striedajúci Vakoun Issouf Bayo a presným zakončením poslal DAC do vedenia. Po strelenom góle domáci futbalisti ožili a v nasledujúcich minútach boli lepší ako Trnavčania. Hostia však mohli v nadstavenom čase vyrovnať, ale Martin Tóth ani Marvin Egho svoje veľké šance nevyužili. Dunajská Streda tak vyhrala nad vedúcim celkom tabuľky 1:0 a pripravila Trnave prvú prehru v lige od 25. novembra minulého roka.