19. novembra 2016

Na snímke hádzanár Prešova Lukáš Urban (vpravo)a hráč Montpellieru Mathie Grebille v zápase 7. kola C-skupiny hádzanárskej Ligy majstrov Tatran Prešov - Montpellier AHB (Francúzsko) v Prešove 19. novembra 2016. Foto: TASR/Milan Kapusta
Prešov 19. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov v sobotu nenadviazali na dve nedávne víťazstvá v Lige majstrov 2016/17 a vo svojom siedmom vystúpení v tejto súťaži prehrali s francúzskym tímom Montpellier HB 24:28.

Prešovčanom sa tak vzdialila vidina postupu, ktorý by bol v prípade víťazstva výrazne bližšie. Slovenský majster sa v LM najbližšie predstaví na palubovke macedónskeho tímu HC Metalurg Skopje.

LM 2016/17, C-skupina:

Tatran Prešov - Montpellier HB 24:28 (9:14)

Zostava a góly Tatrana: Čuprina, Bražnik 2 - M. Šárpataky, Hrstka 1, Krok 6, Rečičár, Sadovij 4, L. Urban 4, Pekár, Číp 1, Peskov 4, Vučko 1, Rešovský, Jankovič, Páleš 1, Carapkin. Rozhodovali: Madsen, Mortensen (obaja Dán.), vylúčení: 6:6, TH: 1/1 - 3/2, ŽK: 2:3.

Prešovčania napokon predsa len nastúpili bez Olivera Rábeka, ktorý má po utorňajšom zápase SEHA ligy zranený členok. Hráči Montpellieru boli v zápase favoritom a túto pozíciu potvrdzovali od prvých minút. V 10. minúte prehrávali domáci 3:6, ale trojgólové manko dokázali zmazať vďaka trom gólom i viacerým zákrokom Čuprinu. Peskov v 15. minúte vyrovnal na 6:6, ale v 19-tej bol náskok francúzskeho tímu opäť trojgólový - 7:10. Prešovčania sa ťažko presadzovali v útoku, obrana Montpellieru im veľa nedovoľovala. Hostia spravili v závere prvého dejstva významný krok k víťazstvu, keď Prešovčanom odskočili na päť gólov - 9:14.

V úvode druhého dejstva viedol Montpellier aj o šesť (12:18) a domácim robil problémy. Početná divácka kulisa v Tatran handball aréne hnala domácich vpred, ale proti bol sebavedomo hrajúci súper. Ich brankár viackrát zmaril veľké príležitosti Tatrana a aj vďaka tomu viedol Montpellier v polovici druhého polčasu o sedem gólov - 18:25. Slovenský majster v emotívnom závere zdramatizoval zápas, viackrát znížil náskok súpera, ale na vyrovnanie to už nestačilo.

Hlasy po zápase:

Radovan Pekár, kapitán Tatrana: "Mali sme slabší prvý polčas, v ktorom sme mali hrať lepšie a viac takticky. Takto sme už v druhom polčase naháňali výrazný náskok súpera, ale nestačilo to. Musíme však uznať aj silu súpera, ktorý má kvalitné mužstvo."

Jakub Hrstka, Tatran:"Nepremenili sme veľa šancí a v prvom polčase sme hrali zle aj v obrane. V druhom polčase sme to viackrát stiahli, a keď sme sa mohli dotiahnuť i na vyrovnanie, tak sme nevyužili príležitosti a súper to potrestal."