20. marca 2016

Na snímke vpravo Robert Vittek (Slovan) a vľavo brankár Myjavy Matúš Hruška v 24. kole Fortuna ligy Slovan Bratislava - Spartak Myjava 20. marca 2016 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 20. marca (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava nezvládli nedeľňajší duel 24. kola Fortuna ligy a Myjave doma podľahli 0:1. Výrazne si tak skomplikovali boj o titul s vedúcim Trenčínom, na ktorý strácajú už deväť bodov.

Prvé šance si vytvoril Slovan, De Kamps v 5. minúte a Milinkovič o päť minút neskôr však mierili nad bránku. "Belasí" síce mali miernu územnú prevahu, ale strelecký účet stretnutia otvorili v 19. minúte Myjavčania. Po skrumáži v pokutovom území rozvlnil sieť efektným volejom Sládek. Kopaničiari sa po góle osmelili, Pekárovú šancu v 23. minúte Mucha zneškodnil. V 30. minúte musel domáci kormidelník Papavasiliou nútene vystriedať Salátu, ktorého vyradilo z hry zranenie. Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá nepúšťala ofenzívne ladený Slovan do vyložených šancí. Pred záverom prvého polčasu sa pred brankárom Hruškom ocitol osamotený Priskin, ale situáciu nevyriešil úspešne.

Po prestávke prišiel na trávnik Vittek, ktorý sa v 50. minúte rútil na Hrušku, ale myjavského brankára neprekonal. Už o minútu neskôr neuspel ani Milinkovič, keď namieril len do brvna. Počiatočný tlak Myjava ustála a čoraz častejšie sa snažila využiť pootvorené dvierka v defenzíve domácich. V 65. minúte mal veľkú šancu Daniel, ale jeho pokus Mucha chytil. Myjavčania následne nevyužili dobrý brejk, keď sa na poslednú chvíľu sa stihol vrátiť Milinkovič. Záverečný vabank domácich nepriniesol želaný gól, aj preto Myjava vyhrala na Pasienkoch štvrtýkrát za sebou.
ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava 0:1 (0:1)
Gól: 19. Sládek. Rozhodoval: Chmura, ŽK: Mucha, Saláta - Marček, Sládek, 1215 divákov.