Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS 2006 - Futbal

06. júla 2006

Francúzi a Taliani budú kopať do zlatej loptyFinálový súboj majstrovstiev sveta vo futbale odohrajú v nedeľu Taliani a Francúzi v Berlíne so špeciálnym exemplárom lopty Teamgeist, ktorá bude mať zlatú farbu. Organizátori na túto skutočnosť ...Zdieľať

BERLÍN 6. júla (WEBNOVINY) - Finálový súboj majstrovstiev sveta vo futbale odohrajú v nedeľu Taliani a Francúzi v Berlíne so špeciálnym exemplárom lopty Teamgeist, ktorá bude mať zlatú farbu. Organizátori na túto skutočnosť upozorňovali už vopred, teraz to oficiálne potvrdili. Zlatá lopta má byť podľa šéfa správnej rady spoločnosti Adidas Herberta Hainera symbolom umenia nemeckých inžinierov, ale aj celého vydareného šampionátu v Nemecku. Jedna takáto lopta sa ušla aj nemeckej ministerskej predsedníčke Angele Merkelovej. Aktuálne sa nachádza na prízemí jej ministerského úradu, neskôr by sa mala stať výstavným exponátom. "Teraz sa už môže finále naozaj začať. Tá lopta je naozaj nádherná," vyhlásila Merkelová.

Zlatý Teamgeist sa od svojich "kolegov" v čierno-bielej farbe, s ktorými odohrali predchádzajúcich 62 zápasov MS 2006 (63. bude zápas o 3. miesto) odlišuje iba farebnou inováciou, inak má tie isté vlastnosti. Pre finálový zápas v Berlíne bude k dispozícii dovedna 15 zlatých lôpt tejto značky. Číslica pätnásť, spojená s miliónmi, sa nachádza aj v oficiálnej správe organizátorov o predaji tejto lopty počas MS 2006. "Táto lopta o tom nevie, ale v súčasnosti je najlepším vyslancom Nemecka vo svete," konštatovala Merkelová.

SITA,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Wimbledon - Prvou finalistkou Heninová-Hardennová
<< predchádzajúci článok
Víkend rozhodne o postupujúcich do 3. kola Intertoto Cupu