Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Francúzski hasiči zastavili požiar, ktorý za 2 dni spálil 900 hektárovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Carcassonne 16. augusta (TASR) - Francúzskym hasičom sa podarilo vo štvrtok zastaviť jeden z najväčších tohtoročných lesných požiarov, proti ktorému ich na juhu krajiny dva dni bojovalo vyše 500. Pre agentúru AFP to povedal Éric Felten z hasičského zboru v departmáne Aude.


Hasiči podľa jeho slov dúfajú, že v priebehu noci celkom zlikvidujú aj drobné "vzplanutia", s ktorými si ešte musia poradiť. Na spustošený borovicový les ich však teraz bude dozerať už len približne 200. Hasičom pomohol dostať požiar pod kontrolu slabý dážď a tiež vietor, ktorý bol miernejší, než hlásili predpovede. Prefekt departmánu Aude, Alain Thirion, zdôraznil, že svoju úlohu zohralo aj nasadenie piatich hasiacich lietadiel.

Požiar vypukol v stredu v ťažko prístupnej oblasti juhovýchodne od mesta Carcassonne v departmáne Aude - v zalesnených kopcoch, ktoré boli pre nedávne sucho klasifikované ako oblasť s "vážnym" stupňom ohrozenia požiarmi. Zničil približne 900 hektárov. Z neďalekej dediny Val-de-Dagne preň zároveň preventívne evakuovali 22 ľudí, z oblasti však nehlásili žiadne zranenia ani zničené domy.

"Hasičom sa podarilo zabrániť, aby sa plamene dostali k domom, avšak celá okolitá vegetácia bola zničená. Museli sme evakuovať kone a somáre," povedal miestny starosta Christian Lacube.

Príčina požiaru dosiaľ známa nie je, vyšetrujú ju však žandári.

Zhruba 450 hasičov bojovalo vo štvrtok vo Francúzsku proti ďalšiemu lesnému požiaru, a to pri meste Béziers pri pobreží Stredozemného mora. Tento požiar vypukol taktiež v stredu a hasičom sa ho pod kontrolu podarilo dostať po tom, ako spálil približne 250 hektárov porastov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Strelec z Daytonu konal pod vplyvom kokaínu, antidepresív a alkoholu
<< predchádzajúci článok
Taliansko umožnilo vylodenie 9 migrantov z lode Open Arms na Lampeduse

Francúzski hasiči zastavili požiar, ktorý za 2 dni spálil 900 hektárov - diskusné fórum čitateľov