Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

17. mája 2012

Francúzsko otočilo, k fiškálnej únii sa zatiaľ nepridáFrancúzsko neratifikuje európsky pakt o fiškálnej disciplíne, pokiaľ nebude doplnený o ambiciózne záväzky týkajúce sa podpory ekonomického rastu. Vyhlásil to vo štvrtok francúzsky ...Zdieľať
eiffelova veza PARÍŽ 17. mája (WEBNOVINY) - Francúzsko neratifikuje európsky pakt o fiškálnej disciplíne, pokiaľ nebude doplnený o ambiciózne záväzky týkajúce sa podpory ekonomického rastu.


Vyhlásil to vo štvrtok francúzsky minister financií Pierre Moscovici.

"Čo tvrdíme je, že pakt v súčasnej podobe neratifikujeme,“ povedal v rozhovore pre televíznu stanicu BFM TV. "Pevne si za tým stojíme,“ dodal Moscovici, ktorý vo štvrtok vystriedal na poste šéfa rezortu svojho predchodcu Francoisa Baroina.

Nový francúzsky tím novozvoleného prezidenta Francoisa Hollandea je zaviazaný zodpovednému riadeniu verejných financií, ale požaduje tiež celoeurópsku stratégiu na podporu ekonomického rastu.

Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v úvode týždňa vyhlásil, že Európska únia nemôže meniť dohodnuté pravidlá na základe volebných výsledkov v niektorých členských štátoch, vrátane Francúzska.

Hlasy vyzývajúce na zmenu politiky úsporných opatrení smerom ku podpore hospodárskeho rastu sa v EÚ dostávajú do popredia po víťazstve socialistu Francoisa Hollanda vo francúzskych prezidentských voľbách. Úsporné opatrenia viedli vo viacerých európskych krajinách, osobitne v Grécku, k násilným protestom.

Atény sa prepadli do politického chaosu po tom, čo v parlamentných voľbách minulý víkend utrpeli porážku politické strany, ktoré podporujú ďalšiu spoluprácu s EÚ a Medzinárodným menovým fondom (MMF).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európske čínske centrum pri Senci otvoria v roku 2014
<< predchádzajúci článok
Desiatky demonštrantov zostávajú v centre Moskvy