09. marca 2013

Francúzsky biatlonista Fourcade suverénne triumfoval v Soči

Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 8. kola Svetového pohára 2012/13 v biatlone v ruskom Soči sa stal už istý majiteľ hlavnej trofeje 24-ročný Francúz Martin ...

martin fourcade SOČI 9. marca (WEBNOVINY) - Suverénnym víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 8. kola Svetového pohára 2012/13 v biatlone v ruskom

Soči sa stal už istý majiteľ hlavnej trofeje 24-ročný Francúz Martin Fourcade. Bol bežecky najrýchlejší, k tomu pridal bezchybnú streľbu.

Bol to jeho triumf v pretekoch SP s poradovým číslom 22, v aktuálnej sezóne ôsmy. Potvrdil ním svoju absolútnu hegemóniu v svetovej špičke. Strieborný domáci Rus Jevgenij Usťugov zaostal o priepastných 42,3 s, bronz si s odstupom 51 sekúnd vybojoval Nór Henrik L´Abee Lund.

Slováci totálne prepadli a všetci výrazne zaostali za bodovanou štyridsiatkou. Najlepší bol Matej Kazár na 53. mieste. Dušan Šimočko skončil šesťdesiaty deviaty, Miroslava Matiaška klasifikovali na 86. priečke a Pavlovi Hurajtovi patrila v 101-mennej výsledkovej listine 92. pozícia.

Martin Fourcade si predčasne zaistil zisk aj malého krištáľového glóbusu určeného najlepšiemu v hodnotení rýchlostných pretekov. Po zisku „malej gule“ vo vytrvalostných pretekoch je to už jeho druhá tohtosezónna trofej.

Výsledky - rýchlostné preteky mužov - Soči:
1. Martin Fourcade (Fr.) 25:17,3 min (0 trestných okruhov), 2. Jevgenij Usťugov (Rus.) +42,3 s (1), 3. Henrik L´Abee Lund (Nór.) +51,0 (0), 4. Dominik Landertinger (Rak.) +56,9 (0), 5. Dominik Windisch (Tal.) +59,9 (0), 6. Erik Lesser (Nem.) +1:00,4 (0), ... 53. Matej Kazár +2:45,3 (2), 69. Dušan Šimočko +3:31,8 (2), 86. Miroslav Matiaško +4:16,2 (2), 92. Pavol Hurajt (všetci SR) +4:31,7 (4)

Poradie vo SP po 23 pretekoch z 26 naplánovaných:
1. Martin Fourcade (Fr.) 1132 bodov - už istý víťaz, 2. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 751, 3. Jakov Fak (Slovin.) 694, 4. Jevgenij Usťugov (Rus.) 631, 5. Dmitrij Malyško (Rus.) 625, 6. Fredrik Lindström (Švéd.) 613, ... 50. Matej Kazár 112, 68. Miroslav Matiaško 43, 86. Pavol Hurajt 14, 92. Dušan Šimočko (všetci SR) 8

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov po deviatich z desiatich naplánovaných:
1. Martin Fourcade (Fr.) 424 bodov - už istý víťaz, 2. Emil Hegle Svendsen (Nór.) 304, 3. Jakov Fak (Slovin.) 302, 4. Jevgenij Usťugov (Rus.) 292, 5. Dmitrij Malyško (Rus.) 240, 6. Simon Eder (Rak.) 222 ... 52. Matej Kazár 52, 79. Dušan Šimočko 8, 83. Miroslav Matiaško (všetci SR) 4