Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. decembra 2010

Ftáčnik chce PKO ako pamiatkový objektZľava: Občiansky aktivista Ján Budaj a novozvolený primátor Bratislavy Milan Ftáčnik na brífingu v priestoroch PKO, kde sa stretli s aktivistami, ktorí bojujú za záchranu PKO. Na brífingu informovali o rokovaniach s investorom a ...Zdieľať
milan ftacnik Zľava: Občiansky aktivista Ján Budaj a novozvolený primátor Bratislavy Milan Ftáčnik na brífingu v priestoroch PKO, kde sa stretli s aktivistami, ktorí bojujú za záchranu PKO. Na brífingu informovali o rokovaniach s investorom a súčasným vedením magistrátu. Bratislava, 3. december 2010.Foto: SITA/Jozef JakubčoBRATISLAVA 3. decembra (WEBNOVINY) - Novozvolený primátor Bratislavy Milan Ftáčnik chce v pondelok požiadať ministra kultúry Daniela Krajcera, aby začal konanie o vyhlásení objektu PKO za pamiatkový objekt. Uviedol to dnes na tlačovej besede, pred ktorou sa stretol s aktivistami Jánom Budajom a riaditeľom BKIS Vladimírom Grežom.


Vyhlásenia PKO za pamiatkový objekt by podľa neho z hľadiska zákona znamenalo právnu ochranu, pretože sa objekt nemôže zbúrať. Zároveň chce zabrániť nezvratným krokom do nástupu nového zastupiteľstva a primátora do funkcie.

Ftáčnik sa tento týždeň obrátil na úradujúceho primátora Andreja Ďurkovského a riaditeľku magistrátu, aby urobili všetky kroky pre to, aby sa nemenil súčasný stav, a aby objekt napriek tomu, že bola pripravená výpoveď BKIS, nebol odovzdaný investorovi. Vo štvrtok sa Ftáčnik stretol s investorom Henbury Development a apeloval naňho, aby neuvažoval o búraní 21. decembra.

Aby Ďurkovský nezametal stopy ako zločinec
"Investor zatiaľ nebol schopný odpovedať, či dokáže vyriešiť vzťahy, ktoré má s veriteľmi a ktoré nastavil v zmysle prísľubov Ďurkovský tak, že do 1. decembra bude ukončený nájom pre BKIS a objekt preberá nájomca," uviedol Ftáčnik. Pokiaľ sa to podarí a pokiaľ odozva investora bude pozitívna, stretne sa Ftáčnik v PKO s aktivistami aj s investorom, aby dali verejné slovo, že sa s priestorom nebude hýbať do času, kým sa o ňom nerozhodne v novozvolenom mestskom zastupiteľstve. "Mali by sme o tom začať diskutovať na úrovni novozvolených poslancov, dať im všetky informácie, ponúknuť alternatívy pre záchranu tohto priestoru a keď tie alternatívy sú, aké si vyžadujú finančné prostriedky tohto mesta, aby nové zastupiteľstvo rozhodlo," povedal Ftáčnik. Do tejto diskusie je podľa neho potrebné zapojiť aj občanov.

Občiansky aktivista Ján Budaj považuje za dôležité, aby bol rýchle prijatý územný plán zóny. "Táto zóna nemá prijatý konkrétny územný plán, práve preto mohol investor špekulovať nad 12 až 20-poschodovou budovou," uviedol Budaj. Podľa neho je veľmi dôležité, aby sa na radnici nestratili dôležité dokumenty. "My sme dostali informáciu, že radnica porušila 30-dňovú lehotu na podanie informácií v citlivých veciach okolo zmlúv a okolo PKO, a sú chýry, že sa tam skartujú dokumenty. Chcel by som apelovať, aby sa dodržiavali zákony a najmä etika jedného samosprávneho politika, aby pán Ďurkovský nezametal za sebou stopy ako zločinec," uviedol Budaj.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ftáčnik bráni PKO pred Ďurkovským a investorom (2. 12. 2010)
 Radičová chce chrániť PKO vlastným telom (2. 12. 2010)
 Ďurkovský údajne zastavil činnosť PKO (1. 12. 2010)
 Od PKO ruky preč, kým nerozhodne únia, žiadajú aktivisti (25. 11. 2010)
 PKO nemá byť národnou kultúrnou pamiatkou (21. 7. 2010)
 Termín búrania PKO zostáva stále neznámy (17. 5. 2010)
 Búranie PKO v tomto roku investor nevylučuje (1. 3. 2010)
 Aktivisti chcú, aby bol PKO národnou pamiatkou (4. 2. 2010)
 Mestskí poslanci asi považujú PKO za vybavenú vec (28. 1. 2010)
 Poslanci neschválili búranie PKO, tvrdí primátor (23. 12. 2009)nasledujúci článok >>
MEDVEDEV: Uniknuté depeše ukázali americký cynizmus
<< predchádzajúci článok
Z okolitých mien si mierne polepšil forint

Ftáčnik chce PKO ako pamiatkový objekt - diskusné fórum čitateľov