05. marca 2011

FUTBAL: Corgoň liga - Žilina - Dubnica

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 20. kolo: MŠK Žilina - MFK Dubnica 0:0 ŽK: 50. Bello, 73. Mabouka - 14. Trousil, 57. Porázik, 68. T. Bruško, rozhodovali: Chmura - E. Weiss, ...

lopta Foto: SITA/APBRATISLAVA 5. marca (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 20. kolo:

MŠK Žilina - MFK Dubnica 0:0
ŽK: 50. Bello, 73. Mabouka - 14. Trousil, 57. Porázik, 68. T. Bruško, rozhodovali: Chmura - E. Weiss, Ádám, 3232 divákov

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Ľ. Guldan, Šourek, Patrik Mráz - Štrba - Pich (46. Škvarka), P. Poliaček (60. Lietava), Bello - M. Ceesay, T. Majtán (76. S. Angelovič)
Dubnica: Pavol Kováč - M. Ižvolt, Trousil, Nosek, L. Beňo - J. Vavrík - M. Kuzma, T. Bruško (79. Grabež), Polách, Šulek - Porázik (60. J. Zápotoka)

Žilinčania sa v prvom domácom stretnutí snažili odčiniť nevydarený vstup do jarnej časti súťaže, už od úvodných minút si vytvárali gólové príležitosti. V 3. min nebezpečne hlavičkoval z bodu pokutového kopu Ceesay po centri z pravej strany, ale len do rúk brankára Kováča. O dve minúty domáci opäť pohrozili, tentoraz hlavičkoval Bello tesne vedľa. Hostia poslali prvú strelu do priestoru žilinskej bránky v 17. min, Poláchov pokus však letel asi meter nad brvno. Veľmi blízko ku gólu mali Žilinčania v 26. min, Bello potiahol loptu stredom ihriska, pred dubnickou šestnástkou prihral do behu Ceesayovi, jeho strela však letela vedľa Kováčovej bránky. Strelecké šťastie skúšali v ďalších minútach dvakrát Majtán a raz Pich, ale ani jeden z pokusov neskončil v Kováčovej sieti.

Hneď po príchode z kabín mal na začiatku druhého polčasu ďalšiu šancu Ceesay, ale aj teraz pálil z hranice pokutového územia vedľa. V 54. min musel zasahovať domáci brankár Dúbravka, Vavríkovu strelu asi z 18 m vyboxoval na roh. Žilina nevyužila ani ďalšiu veľkú šancu v 58. min, keď sprava centroval obranca Mabouka, ale pred bránkou sa nikomu z dobiehajúcich hráčov nepodarilo usmerniť loptu správnym smerom. Stav sa nemenil ani v 69. min, po faule na Ceesaya kopal Mráz priamy kop zo 17 m, jeho oblúčik ponad múr išiel vedľa. Podobná situácia sa zopakovala o dve minúty na druhej strane ihriska, Polách zo štandardnej situácie tiež nemieril presne. Dve minúty pred koncom mohli o osude zápasu rozhodnúť hostia. Zápotoka vysunul do brejku striedajúceho Grabeža, ale ten sám proti Dúbravkovi zaváhal. S pribúdajúcimi minútami mali domáci ešte niekoľko príležitostí, chýbal im však aj povestný kúsok šťastia. Gól už nepadol a Dubničania si odviezli spod Dubňa cenný bod.

Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Súper mal dve šance na gól, ale inak sme chceli celých 90 minút vyhrať. Chýbala nám však myšlienka, nedokázali sme sa presadiť, chýbala nám aj určitá drzosť. Keby sme dali na začiatku gól, možno by to bolo iné. Musíme ísť ďalej, toto mužstvo už párkrát ukázalo svoju tvár, keď bolo ťažko."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Bod je spravodlivý, aj my sme mali šance, domáci ich mali niekoľko. Nebol to zlý zápas. Na začiatku sme mali možno šťastie po hlavičkách súpera. S bodom aj výkonom som spokojný."

FUTBAL: Corgoň liga - Košice - Dunajská Streda
TENIS-DP: Prvými štvrťfinalistami Španielsko a Argentína