29. augusta 2006

Futbalisti dnes súťažili o body

Súhrn výsledkov utorkových stretnutí neúplného 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: FC Nitra - AS Trenčín 2:0 (0:0) Góly: 47. Szórád, ...

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorkových stretnutí neúplného 8. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

FC Nitra - AS Trenčín 2:0 (0:0)
Góly: 47. Szórád, 87. Čurgali, ŽK: 17. Doležaj (Trenčín), rozhodovali: Samotný - Bacsa, Pastorek, 1379 divákov
Nitra: Tujvel - Erik Hrnčár, Szórád, Čeman, Gunda - M. Farkaš - I. Kováč, Babic (79. Pavol Farkaš), Glenda (66. R. Sloboda) - Čurgali (88. Čižmár), Grajciar
Trenčín: Hodál - Doležaj, Mičenec, Cs. Horváth - Pastva, Kubica, Kovalík, Czinege, Štyvar - Lešták (65. Baranyai), Obal (77. M. Rožník)
V prvom polčase si hráči obidvoch tímov nevypracovali vyložené gólové príležitosti, keďže hra sa odvíjala prevažne medzi šestnástkami. Náznaky útočnej hry sa síce črtali, no Glenda, Ivan Kováč či Grajciar na jednej strane, resp. Lešták a Obal na druhej strane sa presadiť nedokázali. Gól však prišiel hneď v úvode druheho polčasu, keď si po rohovom kope Gundu nabehol v 47. min na loptu Szórád a zblízka otvoril skóre - 1:0. Futbalisti spod Zobora sa tak mohli po 346 minútach tešiť z presného zásahu. Evidentne zaskočení Trenčania sa až do konca stretnutia nedokázali spamätať a vytvoriť si šance. Na opačnej strane dvakrát prudkými strelami pohrozil Grajciar, v 72. min nebezpečne hlavičkoval Čurgali a v 78. min I. Kováč technicky prehodil okrem Hodála aj bránku. Nitrania sa napokon gólovej "poistky" dočkali v 87. min, keď po Kováčovej prihrávke na konečných 2:0 upravil Čurgali.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Súper ukázal v prvom polčase dobrú medzihru. Naši hráči predviedli zopár dynamických akcií a strelili dva góly. Po odchode Ráka sme zmenili rozostavenie, no dnes sme sa vrátili k hre s dvoma útočníkmi. Nastúpil mladý Čurgali a za dôveru sa odvďačil gólom. Súperovi ďakujem za korektnú hru."
Karol Marko (tréner Trenčína): "Videli sme zápas na veľmi slušnej úrovni. Ak by bolo viac takýchto stretnutí, mohlo by aj divákov na tribúnach pribudnúť. Nitra je kompaktný tím, je silná pri štandardných situáciách, čo aj potvrdila. Ak my nepremieňame gólové šance, nemáme nárok na úspech. Treba však dodať, že okrem hráčov a trénerov robia chyby aj rozhodcovia a o tom nikto nehovorí. Netvrdím však, že výkon rozhodcu dnes ovplyvnil výsledok."

MFK Košice - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 21. Šesták, 86. Školník (vlastný), ŽK: 13. R. Šimko, 84. Školník, 90. I. Kozák - 34. Švestka, 67. Jež, rozhodovali: Chmura - Somoláni, Schmidt, 5255 divákov
Košice: Pulen - Kišš (66. Boháčik), I. Kozák, Bašista, R. Šimko (81. Cicman) - Pavol Jurčo (55. Kolbas), Školník, Pavol Majerník, J. Majoroš ml., Bicák - Piatka
Žilina: Kuciak - Belák, Vomáčka, Švestka, Leitner - Devátý, Z. Štrba, Vršič (77. Hubočan), Jež - Šesták (86. Minarčík), A. Nemec (90. Tesák)
Úvod v košickom Čermeli ovládli ofenzívne naladení domáci. V 2. min na žilinskú bránu mierila prvá strela z kopačky Piatku. Potom to z priameho kopu skúšal Majoroš, no Kuciak bol dobre postavený a Bicákovmu pokusu chýbala presnosť. V 12. min si pred pokutovým územím pomohol Devátý rukou, no hralo sa ďalej. Z následného streleckého pokusu mieril Pavol Majerník nad hosťujúcu bránku. Žilina po prvý raz pohrozila z nenápadnej akcie. Vršič vypálil z 25 metrov a jeho tečovaný pokus skončil na brvne. Domáci sa snažili odopovedať po rýchlej kontre, Piatka hľadal v šestnástke Majoroša, no ten sa k strele nedostal. Vedúci tím súťaže spod Dubňa dostal do vedenia v 21. min Šesták, keď sa individuálne "preštrikoval" až do pokutového územia a umiestnenou strelou nedal Pulenovi šancu - 0:1. Zvýšiť mohol onedlho Jež, namieril však len do bočnej siete. Košice pridali, ale v koncovke sa im nedarilo. V 28. min Bicák čakal pridlho s prihrávkou, o minútu neskôr napriahol Pavol Majerník, Kuciak iba vyrážal a pokus Bicáka šiel vedľa. Najväčšiu príležitosť domácich vypracoval v 35. min Šimko, keď prihral Majorošovi, no jeho strelu k žrdi Kuciak vytisol. Po zmene strán vystrašil Košičanov v 54. min Vršič. Bicák sa síce potom pokúšal z brejku o vyrovnanie, ale márne. Streleckou aktivitou hýril domáci Majoroš, ktorý to skúšal v 65., 69. aj v 72. min, zakaždým ho však "stopol" žilinský brankár Kuciak. Favorizovaní hostia mohli pridať poistku v 84. min, no Pulen pokus Leitnera vyrazil. V 86. min však stretnutie de facto skončilo, potom ako si dal Školník vlastný gól - 0:2. Žilinčania si tak po dvojgólovom víťazstve upevnili líderské postavenie v Corgoň lige.
Hlasy:
Ján Kozák st. (tréner Košíc): "Prvý polčas nás stál strašne veľa síl, nakoľko sme sa snažili dostať súpera pod tlak, ale gól sme nedali. Naši hráči vyvinuli dosť úsilia, ale v koncovke nám to nešlo. Už je to aj o psychike, lebo sme nielen rozhodcami ubíjaní. Po prestávke sme sa snažili vyrovnať, veľa sme sa nabehali, Žilinčanov sme dostali pod tlak, z ktorého sme chceli niečo vyťažiť. Každopádne dnešné stretnutie malo veľmi slušné tempo."
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Pre nás to bolo veľmi ťažké stretnutie. Košice hrali veľmi dobre, v prvom polčase sme mali v obrane problémy. Neviem, aké by to bolo, keby domáci vyrovnali, mali sme aj šťastie. V druhom polčase sme už toľko chýb neurobili, šťastným gólom rozhodli, no musím priznať, že Košičania odohrali kvalitné stretnutie."

ŠK Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)
Góly: 22. Chlebek - 23. Libič, ŽK: 16. Kosmeľ - 30. Velický, 71. Libič, rozhodovali: Mriglot - Ružbarský, Kubica, 4471 divákov
Slovan: Kiss - Kosmeľ, Ševela, Polgár, Dobrotka (76. Urgela) - Poliaček (76. Otočka), M. Kubala, Chlebek, P. Sedlák - Slovák, Vyskočil (82. Masaryk)
Dukla: Zajac - Peter Farkaš, Jarabica, Páleník, Kotrys - Ľ. Vyskoč, Pečovský, Velický (85. Wozniak), Libič (90. M. Pančík) - Bažík - Lietava (83. Semeník)
Za pomerne chladného počasia sa hral na bratislavskom Tehelnom poli svižný futbal. Už v 3. min zaujala spolupráca útočného dua Slovana Slovák - Vyskočil, druhý menovaný priťukol Sedlákovi, no ten v tiesni len slabo vystrelil. Na druhej strane sa peknou strelou prezentoval Lietava, blysol sa gólman Kiss. V 9. min strieľal Slovák len nad a o dve minúty nato sa po pokuse Poliačeka vyznamenal hosťujúci brankár Zajac. Po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky sa belasé tribúny napokon dočkali. Na Sedlákov priamy kop z pravej strany vyskočil najvyššie Chlebek a poslal domácich do vedenia - 1:0. Už o minútu však bolo vyrovnané, keď ešte stále oslavujúcich slovanistov prekvapil po Vyskočovom centri Libič - 1:1. V 31. min mohol poslať belasých do vedenia Sedlák, no zoči-voči Zajacovi neuspel. Pred odchodom do kabín zaujala ešte Kubalova ďalekonosná strela z 25 m a hlavička Chlebeka v nadstavenom čase, ktorú však Zajac vyškriabal nad brvno. Hneď na začiatku druhého dejstva najskôr veľkú príležitosť sám pred gólmanom hostí nevyužil Chlebek a následnú odrazenú loptu poslal Vyskočil oblúčikom len do žrde. V 59. min mohla udrieť aj Dukla, keď po Bažíkovom priamom kope skončila tečovaná lopta takmer za brankárom Kissom. Domáci boli aj po hodine hry naďalej aktívnejším tímom, dostávali sa do šancí, zlyhávali však v koncovke. Vyskočilovi v samostatnom nájazde nepochopiteľne ušla lopta a v 63. min neuspel sám pred Zajacom ani Sedlák. Hostia hrozili len z ojedinelých protiútokov, ktoré však končili na pozornej slovanistickej obrane. Štvrťhodinu pred koncom takmer prekvapil Zajaca z rohového kopu aktívny Sedlák, ten istý hráč neuspel ani v 81. min po výbornom centri Slováka. O štyri minúty nato spálil obrovskú šancu striedajúci Masaryk, na opačnej strane neuznal hlavný rozhodca Mriglot gól Banskej Bystrice pre postavenie mimo hry, a tak sa stretnutie napokon skončilo zmierlivou remízou 1:1.
Hlasy:
Jozef Jankech (tréner Slovana): "Nie je to prvý zápas, ktorý dopadol takýmto spôsobom. To, koľko príležitostí sme dnes zahodili, by sa nám nemalo stávať. Po našom góle sme sa ešte ani nestihli doradovať a už sme inkasovali. Urobili sme všetko pre to, aby sme vedenie strhli na našu stranu, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Musíme však ísť ďalej, možno sa to napokon otočí a bude to dobré."
Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Slovan v dvoch dueloch po sebe prehral, navyše je to nováčik, ktorý sa chce v každom stretnutí vytiahnuť. V prvom polčase to bol obojstranne dobrý futbal, útočný, padli dva krásne góly. V druhom dejstve bol už Slovan jasne lepší, musím uznať, že sme mali aj šťastie."