26. januára 2019

Futbalisti klubu Borussia Dortmund zdolali predposledný Hannover

Adam Zreľák, archívna snímka.

Adam Zreľák, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann
Berlín 26. januára (TASR) – V sobotnom stretnutí 19. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže zdolal líder tabuľky Borussia Dortmund na vlastnom štadióne predposledný Hannover 5:1.

Domácich potešil v 24. minúte Achraf Hakimi, ktorý z hranice šestnástky poslal loptu k vzdialenejšej žrdi. V 60. minúte zvýšil na 2:0 Marco Reus. Už o necelé dve minúty vyšiel Borussii protiútok, keď Jadon Sancho namiesto zakončenia prihral loptu Mariovi Götzemu a ten nedal brankárovi Michaelovi Esserovi šancu. Štvrtý presný zásah prišiel v 67. minúte, keď Reus našiel nabiehajúceho Raphaela Guerreira a ten bez problémov skóroval. Nepriaznivý výsledok z pohľadu hostí kozmeticky upravil tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Marvin Bakalorz. Dortmund ešte v nadstavenom čase pridal zásluhou Belgičana Axela Witsela piaty gól.

Norimberg s Adamom Zreľákom sa opäť nedočkal víťazstva a prehral v Mainzi 1:2. Posledný tím tabuľky naplno nezabodoval od konca septembra.

19. kolo - sumáre:

Borussia DortmundHannover 96 5:1 (1:0)

Góly: 24. Hakimi, 60. Reus, 62. Götze, 67. Guerreiro, 90.+1 Witsel – 87. Bakalorz

Borussia MönchengladbachFC Augsburg 2:0 (0:0)

Góly: 78. Wendt, 90.+3 Herrmann

SC Freiburg TSG 1899 Hoffenheim 2:4 (1:1)

Góly: 42. Höler, 77. Niederlechner – 59. a 72. Kramarič (prvý z 11 m), 19. Joelinton, 85. Demirbay

1. FSV Mainz 051. FC Norimberg 2:1 (1:1)

Góly: 12. Brosinski (z 11 m), 73. Quaison – 43. Margreitter