04. októbra 2013

Futbalisti Slovana vyhrali v Senici 2:0

Na snímke zľava hráči ŠK Slovan Bratislava Mamadou Bagayoko, Igor Žofčák a hráč FK Senica Tomáš Kóňa bojujú o loptu v zápase 13. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy FK Senica - ŠK Slovan Bratislava v Senici v piatok 4. ...

Na snímke zľava hráči ŠK Slovan Bratislava Mamadou Bagayoko, Igor Žofčák a hráč FK Senica Tomáš Kóňa bojujú o loptu v zápase 13. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy FK Senica - ŠK Slovan Bratislava v Senici v piatok 4. októbra 2013. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Senica 4. októbra (TASR) - Senica bola v prvom polčase jednoznačne lepším tímom. Hralo sa prevažne na polovici Slovana, v útoku sa však Záhoráci ťažko presadzovali a bolo vidieť, že v posledných dueloch sa im nedarí strieľať góly. V úvodných desiatich minútach strely Fořta na jednej strane a Tsomoua na tej druhej brankárom veľa práce nenarobili.

V 27. minúte dostal peknú loptu za obranu Tsomou, mohol ísť sám na Putnockého, no asistent rozhodocu Chládek odmával ofsajd. Ďalší sporný moment v šestnástke hostí nastal v 38. minúte, kedy Niňaj stiahol Diviša. Rozhodca však posúdil situáciu v prospech Slovana. Seničania mohli ísť do vedenia aj v 40. minúte, keď sa k lopte dostal v pokutovom území Piroska, no tiesnený obrancom zle vystrelil a Putnocký loptu vyrazil. V posledných sekundách prvého polčasu Halenár vysunul na ľavej strane Milinkoviča a ten svoj únik zakončil vedúcim gólom. Bola to jediná vážnejšia príležitosť majstrovského Slovana v prvom polčase.

V druhom dejstve hostia kontrolovali hru. Nebezpečne vyzerala strela Milinkoviča v 56. minúte, keď pálil zvnútra šestnástky nad Šullovu bránu. Definitívne rozuzlenie priniesla 64. minúta. Po akcii Milinkoviča na ľavej strane a jeho následnom centri sa v "malom vápne" presadil najlepší corgoňligový strelec Fořt - 0:2. Potom sa zápas už len dohrával v nerózvnej atmosfére. Znížiť mohol ešte v 74. minúte po peknej akcii Kóňu s Piroskom útočník Tsomou, loptu po jeho strele Putnocký vyrážal na rohový kop. Gólom sa neskončili ani pokusy Brabca a Hiaga, a tak si Slovan zo Záhoria odváža tri body.