27. marca 2013

Futsalisti v kvalifikácii na ME remizovali s Bosnou

Slovenská reprezentácia vo futsale v stredu v bratislavskej Hant aréne remizovala v úvode turnaja 2. skupiny hlavnej fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy s výberom Bosny a ...

slovensko bosna a hercegovina 44 BRATISLAVA 27. marca (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentácia vo futsale v stredu v bratislavskej Hant aréne remizovala v úvode turnaja 2. skupiny hlavnej fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy s výberom Bosny a Hercegoviny 4:4.

Zverenci Jána Janíka začali dobre a už v úvode 3. min otvoril skóre Haľko.

Tím z Balkánu vyrovnal o päť minút neskôr, v prečíslení uspel Šunjič. Slováci síce mali optickú prevahu, ale k zakončeniu sa dostávali iba príležitostne. Bosna a Hercegovina hrozila rýchlymi brejkmi, ktoré aj efektívne premieňala. Ešte pred prestávkou sa zapísal do listiny strelcov Mulahmetovič, po zmene strán aj Radmilovič a potom za Gašparovičov chrbát poslal loptu brániaci Haľko. Ten v 33. min skorigoval a vzápätí upravil Rafaj na 3:4. Definitívnu gólovú bodku za duelom dal v 38. min kapitán domáceho tímu Mikita.

"Efektivita súpera v druhom polčase bola neskutočná. Vývoj zápasu pre nás nebol priaznivý. Našťastie sa po prestriedaní naša hra trochu oživila a koncovka bola famózna," povedal pre agentúru SITA tréner Ján Janík.

Priamy postup na ME 2014 do Belgicka si zabezpečí iba víťaz bratislavskej skupiny, družstvo na druhej pozícii absolvuje v septembri baráž. Šancu bojovať v play-off o kontinentálny šampionát dostane aj najlepší z tretích miest v siedmich kvalifikačných skupinách.

Vo štvrtok 28. marca nastúpia Slováci o 20.00 h proti Nórom, ktorí v stredu prehrali s Azerbajdžancami 0:6.

Obrazom: Slovenskí futsalisti remizovali v kvalifikácii o ME s Bosnou

Slovensko - Bosna a Hercegovina 4:4 (1:2)

Góly: 3. a 33. Haľko, 34. Rafaj, 38. Mikita - 8. Šunjič, 19. Mulahmetovič, 27. Radmilovič, 28. Haľko (vlastný), ČK: 40. Gašparovič (SR)
Zostava SR: Gašparovič (Repa) - Rafaj, Mikita, Kozár, Haľko - Rejžek, Fehérvári, M. Bahna, Bartošek - Rick, Kyjovský, Brunovský, Drahovský

Azerbajdžan - Nórsko 6:0 (5:0)