Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. mája 2010

Gabor presúva výrobu vzoriek na SlovenskoVýrobca obuvi, koncern Gabor, presúva celú výrobu vzoriek do závodu v Bánovciach nad Bebravou. Presun súvisí so zatvorením pobočky v rakúskom Spittale koncom roku 2010. Bánovecký závod ...Zdieľať
gabor obuv Foto: jadi.cz BRATISLAVA 10. mája (WEBNOVINY) - Výrobca obuvi, koncern Gabor, presúva celú výrobu vzoriek do závodu v Bánovciach nad Bebravou. Presun súvisí so zatvorením pobočky v rakúskom Spittale koncom roku 2010. Bánovecký závod sa stane jedinou prevádzkou koncernu, kde sa budú vyrábať vzorky. "Časť vzoriek sme vyrábali už koncom roka 2009, už o niekoľko týždňov budeme po technickej i organizačnej stránke pripravení zahájiť kompletnú výrobu vzoriek na ďalšiu kolekciu," uviedol konateľ spoločnosti Gabor Juraj Vodička. V posledných mesiacoch firma prijala 50 nových pracovníkov a plánuje prijať ďalších. V súčasnosti Gabor dopĺňa techniku a reorganizuje priestory.


Minuloročný celkový objem investícií spoločnosti Gabor dosiahol výšku 800 tis. eur, pričom do strojov a zariadení z toho investovala 515 tis. eur. "Rok 2009 bol pre mnohé exportne orientované spoločnosti veľmi náročný. Aj naša spoločnosť zaznamenala pokles tržieb a nevyhli sme sa zatvoreniu jednej prevádzky. Na druhej strane, sústredenie výroby vzoriek práve v našom závode nám dáva dobré perspektívy do budúcnosti," zhodnotil uplynulý rok Vodička. V tomto roku spoločnosť Gabor počíta s objemom produkcie na úrovni 2,2 mil. párov obuvi.

Spoločnosť Gabor, spol. s r.o. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou nemeckej spoločnosti Gabor Shoes AG. Na Slovensku prevádzkuje výrobný závod v Bánovciach nad Bebravou. Denná produkcia závodu je 10 tis. párov dámskej obuvi. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 1 220 zamestnancov. Od roku 1996 spoločnosť investovala na Slovensku 34 mil. eur.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Správa z výskumu volebných preferencií Máj 2010
<< predchádzajúci článok
Archeológovia chcú nájsť ďalšie domy z 11.storočia

Gabor presúva výrobu vzoriek na Slovensko - diskusné fórum čitateľov