01. mája 2012

Gáborík asistoval, Rangers druhý domáci zápas nezvládli

Hokejisti Washington Capitals zvíťazili v druhom stretnutí semifinále play-off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade New York Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1. Už druhú výhru ...

st louis blues NEW YORK 1. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Washington Capitals zvíťazili v druhom stretnutí semifinále play-off Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade New York Rangers 3:2 a vyrovnali stav série na 1:1.

Už druhú výhru nad St. Louis dosiahlo najväčšie prekvapenie doterajšieho play-off - tím Los Angeles Kings, tentoraz v aréne Blues vyhrali 5:2.

Hosťujúci Capitals si v Madison Square Garden utvorili v 18. min po góloch Mika Knubla a Jasona Chimeru dvojgólový náskok, do prvej prestávky ešte znížil Brad Richards a v 47. min vyrovnal Ryan Callahan. O osude súboja rozhodol o 6 minút neskôr pri presilovke kapitán Capitals Alexander Ovečkin, ktorý umlčal domáce publikum.

"Aj napriek tomu, že Ovi nehrá toľko, čo je zvyknutý, je tímovým hráčom. Neustále povzbudzuje spoluhráčov. Vie, že v závere zápasu chodia na ľad a obetavo sa vrhajú do striel. Veľmi to oceňuje. V rozhodujúcej presilovke bol veľmi svieži," povedal tréner Capitals Dale Hunter. Marián Gáborík si v súboji pripísal asistenciu na Richardsov gól, odohral vyše 20 minút a prezentoval sa aj dvoma strelami.

Gáborík na presný zásah čaká už osem stretnutí. Hráči Rangers pridali oproti prvému víťaznému duelu na dôraze, brankára Bradena Holtbyho ohrozili dvojnásobným počtom striel. Holtby si pripísal 26 úspešných zákrokov, Rangers inkasovali góly po chybách. S Capitals vypadli v play-off vlani i v roku 2009. "Dostali sme sa do ťažkej situácie, ale máme dobrý tím a mohli by sme z nej ešte vyjsť ako víťazi. Bude to veľmi náročné. Nečakali sme ľahkú sériu. Teraz je pred nami výzva pokúsiť sa vyhrať vo Washingtone," uviedol pre AP brankár Henrik Lundqvist.

Hráči Los Angeles vyhrali piaty zápas na klziskách súperov v play-off v sérii. Po troch úspechoch vo Vancouveri v prvom kole sa v konferenčnom semifinále presadili dvakrát aj v St. Louis. V prvej tretine dali štyri góly a rozhodli o svojom víťazstve. "Mali sme dobrý štart. Ak dáte gól hneď v prvej minúte, potom vám to len pomôže," povedal útočník Kings Dustin Brown, ktorý dosiahol tri asistencie.

Naposledy prvých päť duelov u súperov v play-off vyhrala Tampa Bay v roku 2004 a získala vtedy napokon aj Stanleyho pohár. "Máme za sebou tvrdú prácu, ktorá nás vyniesla na súčasnú pozíciu. Vieme však, že Blues majú dobrý tím a nič nám ľahko nedarujú," uviedol Anže Kopitar. Blues dokázali zo sedemnástich pokusov v play-off, v ktorých prehrávali 0:2 na zápasy, otočiť iba jeden - v roku 1972 proti Minnesote.

Výsledky pondelkových stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:
VÝCHODNÁ KONFERENCIA
New York Rangers - Washington 2:3 (1:2, 0:0, 1:1) - stav série: 1:1
Góly: 20. B. Richards (GÁBORÍK, Del Zotto), 47. Callahan (Del Zotto, B. Richards) - 13. Knuble (Aucoin, J. Ward), 18. Chimera (Hendricks, Beagle), 53. Ovečkin (Nicklas Bäckström)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
St. Louis - Los Angeles 2:5 (0:4, 1:1, 1:0) - stav série: 0:2
Góly: 21. A. McDonald (Backes, Russell), 46. D´Agostini (Backes, A. McDonald) - 1. M. Richards (Penner), 15. Kopitar (D. Brown), 19. J. Carter (Penner, M. Richards), 20. Kopitar (Justin Williams, D. Brown), 22. Justin Williams (D. Brown, Greene)