21. marca 2014

Gáborík prekonal Haláka a rozhodol o triumfe LA Kings

Marián Gáborík v rozhodujúcom nájazde proti Jaroslavovi Halákovi.

Marián Gáborík v rozhodujúcom nájazde proti Jaroslavovi Halákovi. Foto: TASR/AP
New York 21. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL o domácom triumfe Los Angeles nad Washingtonom 2:1 po samostatných nájazdoch, keď bol v tretej sérii rozstrelu autorom víťazného nájazdu. V 15. minúte zápasu prihral Anžemu Kopitarovi aj na jediný gól Kings v riadnom hracom čase a pripísal si tak jubilejnú desiatu asistenciu v ročníku. Výborný výkon podal v bránke Capitals Jaroslav Halák, ktorý kryl v riadnom hracom čase a predĺžení 27 striel (úspešnosť zásahov 96,4 percenta). V nájazdoch bol už menej úspešný, keď ho okrem Gáboríka prekonal aj Jeff Carter. Za hostí bol jediným úspešným exekútorom ruský mladík Jevgenij Kuznecov.

Strelecky sa v noci zo Slovákov presadil útočník Detroitu Tomáš Tatar, ktorý gólom prispel k víťazstvu Red Wings nad Pittsburghom 5:4 po predĺžení. Pre Tatara to bol 15. presný zásah v sezóne.

Výsledky NHL:

New Jersey - Minnesota 4:3 pp, Philadelphia - Dallas 4:2, Montreal - Columbus 2:3, Ottawa - Tampa Bay 4:5, Detroit - Pittsburgh 5:4 pp /TATAR za domácich 1+0/, Edmonton - Buffalo 1:3, Phoenix - Florida 2:1, Los Angeles - Washington 2:1 pp a sn /GÁBORÍK 0+1, premenil rozhodujúci sam. nájazd - HALÁK kryl 27 z 28 striel (úspešnosť zákrokov 96,4 percenta)/, San Jose - Anaheim 3:2