18. marca 2014

Gáborík skóroval, Chára a Meszároš s asistenciami, Bruins valcujú

New York 18. marca (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavili traja slovenskí hokejisti, pričom všetci traja bodovali.

Hráči Phoenixu Keith Yandle, Martin Hanzal a Zbyňek Michálek sa tešia z víťazstva svojho mužstva v zápase s Los Angeles. Foto: TASR/AP

Marián Gáborík strelil ôsmy gól v sezóne a druhý v drese Los Angeles, no ani ten neodvrátil prehru Kings na domácom ľade s Phoenixom (3:4).

Boston si poradil s Minnesotou 4:1 aj vďaka asistenciám slovenských obrancov, Zdeno Chára zaznamenal dve, Andrej Meszároš jednu. Bruins tak predĺžili sériu víťazstiev už na deväť zápasov.

Gáborík sa strelecky presadil v 39. minúte za stavu 2:2 počas presilovky "kráľov", keď po prihrávke Anžeho Kopitara poslal strelou spomedzi kruhov svoj tím do vedenia. Videozáznam odhalil, že puk sa ešte obtrel o hokejku obrancu hostí Dekera Morrisa.

Kings však tesný náskok neudržali, Coyotes v tretej časti gólmi Keitha Yandlea a Jeffa Halperna skóre otočili, vďaka víťazstvu preskočili v tabuľke Dallas a dostali sa na ôsmu postupovú priečku v Západnej konferencii. Hráči LA prvýkrát v sezóne prehrali duel, v ktorom viedli po druhej tretine.