20. októbra 2013

Gáboríkova asistencia Columbusu nepomohla, Višňovský nedohral

Brankár Capitals chytá puk vystrelený Mariánom Gáboríka v tretej tretine zápasu s Columbusom. Foto: TASR/AP
New York 20. októbra (TASR) - V nočných zápasoch zámorskej NHL sa bodovo presadil zo slovenských hokejistov iba uzdravený Marián Gáborík, ktorý si v drese Columbusu pripísal jednu asistenciu. Jeho tímu to však ani zďaleka nepomohlo, keďže na ľade Washingtonu prehral 1:4.

Súboj slovenských obrancov priniesol duel medzi NY Islanders a Carolinou, v ktorom sa proti sebe postavili Ľubomír Višňovský a Andrej Sekera. Viac dôvodov na radosť mal druhý menovaný, keďže Huricanes vyhrali tesne 4:3. Islanders navyše prišli o Višňovského, ktorý musel predčasne opustiť ľad po otrase mozgu.

Boston v zostave so Zdenom Chárom deklasoval Tampu Bay 5:0. Skúsený slovenský bek bol počas duelu s 23:31 min najvyťaženejším korčuliarom, zároveň si pripísal dva plusové body. Na strane súpera zasiahol do hry Richard Pánik, ktorý počas 14 minút zaznamenal jednu mínusku. Prehru Montrealu s Nashvillou 1:2 si iba zo striedačky pozrel gólman Peter Budaj, pred ktorým dostal príležitosť v bránke Carey Price. V stretnutí zaznamenal 35 úspešných zákrokov.