Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. augusta 2022

GALAPROGRAM DIVÉ MAKY: Mladí Rómovia predviedli svoj talentNávštevníci si mohli vychutnať divadelné predstavenie detí v podobe ľudovej rómskej rozprávky. Súčasťou programu bola aj výstava výtvarných diel.Zdieľať
GALAPROGRAM DIVÉ MAKY: Mladí Rómovia predviedli svoj talent

Mladí Rómovia predviedli v sobotu (13. 8.) večer v Bratislave svoj talent počas galaprogramu Divých makov. Mládež vystúpila pod vedením skúsených a známych umelcov.


Počas štvorhodinového vystúpenia sa prezentovali študenti vo veku 11 až 21 rokov. Predviedli hudobné čísla, ktoré sa niesli v znamení rómskych ľudových piesní, ako aj moderných rómskych aranžmánov. Návštevníci si mohli vychutnať divadelné predstavenie detí v podobe ľudovej rómskej rozprávky. Súčasťou programu bola aj výstava výtvarných diel.

"Projektom chceme prispieť k zachovaniu jedinečných rómskych kultúrnych hodnôt a tradícií. Prostredníctvom tejto neziskovej kultúrnej aktivity chceme priblížiť obyvateľom Bratislavského samosprávneho kraja krásu rómskeho umenia, prispieť k búraniu stereotypov a predsudkov voči Rómom, zvyšovať toleranciu a dať priestor nadaným rómskym študentom a spoločne s profesionálnymi rómskymi umelcami odprezentovať svoje schopnosti," povedala o projekte Barbora Mistríková, správkyňa občianskeho združenia Divé maky.

Galaprogram sa uskutočnil v rámci Bratislavského kultúrneho leta 2022 a poskytol priestor na spoznávanie rómskej kultúry a jej sprístupnenie pre obyvateľov a návštevníkov kraja.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šedne vám tmavé prádlo po praní? Zabráňte tomu surovinami zo svojej špajze
<< predchádzajúci článok
Návštevnosť múzeí SNM postupne narastá. Panis priblížil, kedy sa dostanú na úroveň spred pandémie