Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

19. decembra 2006

Garantovaná technická úroková miera 3 % až do konca r. 2006Každý, kto uzatvorí v Poisťovni Slovenskej sporiteľne zmluvu o poistení ešte do konca roka, získa garantovanú technickú úrokovú mieru 3 %. Od 1. januára 2007 ju poisťovne musia podľa zákona ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. decembra (WN/PR) - Každý, kto uzatvorí v Poisťovni Slovenskej sporiteľne zmluvu o poistení ešte do konca roka, získa garantovanú technickú úrokovú mieru 3 %. Od 1. januára 2007 ju poisťovne musia podľa zákona znížiť na 2,5 %.

Poisťovňa Slovenskej sporiteľne si v tomto roku dokázala upevniť svoju pozíciu na trhu životného poistenia. Hoci na ňom pôsobí ešte len necelé tri roky, patrí medzi najúspešnejšie spoločnosti ponúkajúce životné poistenie. „Očakávame, že koncoročné výsledky potvrdia naše vedúce postavenie na trhu v jednorazovo platenom kapitálovom životnom poistení a pozíciu medzi troma najlepšími poisťovňami v novej produkcii životného poistenia,“ hovorí Roman Podolák, predseda predstavenstva Poisťovne Slovenskej sporiteľne, ktorá ponúka klientom poistenie výhradne prostredníctvom obchodných miest Slovenskej sporiteľne. „Vďaka tejto spolupráci sa naši klienti stále viac zaujímajú o možnosť zabezpečenia úveru nie prostredníctvom úverového, ale kapitálového životného poistenia. Vďaka produktom SPOROživot získajú nielen zabezpečenie v prípade nepredvídaných udalostí, ale aj zaujímavú investíciu do budúcnosti,“ dodáva Roman Podolák.

Od mája 2006 ponúka Poisťovňa Slovenskej sporiteľne svojim klientom kapitálové životné poistenie uzatvorené v prospech dieťaťa iXtra život Junior. V čase uvedenia na trh bolo toto poistenie na Slovensku jedinečné. Produkt si u klientov získal veľkú obľubu, poisťovňa eviduje prijaté poistné už takmer 55 miliónov korún.

iXtra život Junior zahŕňa pripoistenie trvalých následkov úrazu a pripoistenie dieťaťa pre prípad závažných ochorení s poistným krytím až do výšky 200 000 Sk. Okrem garantovaného zhodnotenia sporivej časti poistenia má dieťa možnosť získať dodatočný podiel na zhodnotení rezerv poistného. Doteraz toto zhodnotenie vždy presiahlo 4 % ročne. Garantovaná suma pri dožití bude spolu s pripísanými podielmi na zisku vyplatená len poistenému dieťaťu pri dosiahnutí veku 19 rokov. Počas poistnej doby má právo na odstúpenie od poistnej zmluvy len ten, kto zmluvu pre dieťa uzatvoril. Takýto spôsob výplaty môže byť zaujímavý pre všetkých, ktorí chcú bezpečným spôsobom pripraviť pre dieťa vstupný kapitál na štart do života.

Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2005 a 2006 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku a podľa odborného týždenníka Trend je najúspešnejšia banka na Slovensku v roku 2006. Renomovaný týždenník The Banker udelil Slovenskej sporiteľni v roku 2005 ocenenie Banka roka. Jej jediným akcionárom je rakúska Erste Bank – jedna z najväčších bánk v stredoeurópskom regióne podľa počtu klientov aj bilančnej sumy. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov a je jednotkou aj na trhu s úvermi. Je aktívnym účastníkom slovenského peňažného a devízového trhu. Komplexné bankové služby so zameraním na retailových klientov a malých a stredných podnikateľov poskytuje v 286 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.

Bližšie informácie:

Slovenská sporiteľňa, a. s., sekcia komunikácie

Suché mýto 4, 816 07 Bratislava

Miriam Fuňová, tel. 5850 2575, fax 5296 2738, e-mail: funova.miriam@slsp.sk

press@slsp.sk

SLSP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Gašparovič podpísal viacero sociálnych zákonov
<< predchádzajúci článok
Rozšírenie on-line nahlasovanie poistných udalostí