Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. novembra 2007

Garmin predstavuje novú „high end“ sériu Nüvi 700Spoločnosť Conan, s.r.o., výhradný importér GPS zariadení Garmin pre Slovensko s potešením oznamuje, že v mesiaci november oficiálne uviedol na slovenský trh nový produktový rad zo série nüvi s ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. novembra (WN/PR) - Spoločnosť Conan, s.r.o., výhradný importér GPS zariadení Garmin pre Slovensko s potešením oznamuje, že v mesiaci november oficiálne uviedol na slovenský trh nový produktový rad zo série nüvi s označením nüvi 700.

Tento najnovší rad z obľúbenej série prístrojov nüvi ponúka štýlový, ultra tenký dizajn vyhotovenia spolu s integrovaným vysoko-citlivým GPS prijímačom, ktorý zabezpečí silnejší a spoľahlivejší príjem signálu aj pri nepriaznivých podmienkach prostredia (pod vysokými korunami stromov či v hlbokých údoliach), širokouhlý dotykový displej, integrovanú anténu a službu výstrah pri dopravných obmedzeniach na naplánovanej trase. Rad nüvi 700 možno momentálne označiť ako high end zariadenia na trhu navigácií, ktoré majú predinštalované kompletne dostupné mapové pokrytie Európy.

Všetky Garmin zariadenia série nüvi 700 majú zabudovaný FM vysielač, ktorý používateľom umožňuje pomocou wireless pripojenia prepojiť pokyny z GPS, telefonické hovory alebo MP3 s audio súpravou v svojom automobile. V prístroji nüvi 760 je zabudované bezdrôtové pripojenie Bluetooth®, ktoré umožňuje hands-free telefonovanie v spolupráci s kompatibilným mobilným telefónom. Používatelia môžu pomocou tejto funkcie vyhľadať a vytočiť telefónne čísla uložené v ich telefóne alebo čísla uložené v nüvi POI (points of interest – hotely, reštaurácie, obchody a iné) databáze.

Hlasová navigácia a ovládacie menu prístroja je samozrejme v slovenčine, čo je už nakoniec pre Garmin štandard. Užívateľské rozhranie prístroja: ovláda sa cez plne farebný dotykový displej – ideálne použitie pre každodennú navigáciu.

Rad nüvi 700 je vybavený službou dopravných výstrah. Táto služba v miestach poskytovania zabezpečuje vodičom informácie o nehodách, zápchach a dopravných obmedzeniach v smere ich trasy a následne vyhľadá obchádzky, po ktorých je možné sa dopravnej situácii vyhnúť. V týchto prístrojoch je použitá patentovaná Cyclops technológia, ktorá poskytuje veľmi presné výstražné hlásenia. Rozšírené vlastnosti týchto prístrojov umožňujú používateľom vložiť až 200 cieľov pri jednej trase, čo vo veľkej miere usporí čas a pohonné hmoty hlavne obchodným manažérom a doručovateľom. Séria nüvi 700 má taktiež funkciu ukladania 10 000 traťových bodov, čo znamená, že toto zariadenie si presne pamätá kde ste boli. Túto funkciu môžete následne využiť pre zobrazenie Vašej cesty v ďalších programových aplikáciách ako napr. Google Earth. Práve tieto úžitkové vlastnosti série nüvi, prispeli k obľúbenosti prístrojov nielen medzi motoristami. Dva celkom nové modely nüvi 750 a nüvi 760, úplne nahradia aktuálnu ponuku – nüvi 660, nüvi 670. Nová séria je dostupná vo viacerých prevedeniach pre jednoduchý výber produktov podľa špecifických požiadaviek zákazníkov.

Takisto ako ďalšie širokouhlé Garmin nüvi série, aj séria 700 sa pýši jasným, na slnku čitateľným 4,3 palcovým farebným dotykovým displejom (480x272 pixlov). Dizajn prístroja v sebe zahŕňa vysoko citlivú vstavanú GPS anténu, ktorá prispieva k jeho elegancii a ľahkej manipulácii v aute. Ďalšou funkciou pre zjednodušenie používania prístrojov Garmin nüvi 700 série je možnosť výberu klávesnice. Pri zadávaní cieľa trasy si užívateľ môže vybrať medzi Qwerty klávesnicou alebo abecednou klávesnicou. Táto funkcia umožňuje možnosť výberu formátu, ktorý užívateľ preferuje, čím sa urýchli ich vyhľadávanie.

Okrem navigačných funkcií je dostupné množstvo užitočných nástrojov pre použitie. Prehliadač obrázkov formátu JPEG, svetový čas a dostupné časové zóny s grafickým zobrazením, prevod jednotiek, prevod meny, kalkulačka a pod. Okrem vstavanej vnútornej pamäte (predinštalované mapy), poskytuje zariadenie rozšírenie prostredníctvom slotu na pamäťové karty formátu SD, napr. pre dodatočne nahrávané mapové produkty z edície MapSource® alebo voliteľné príslušenstvo, akým je Garmin Travel Guide™ (Cestovný sprievodca) dostupný na pamäťových médiách formátu

Technické parametre:

profesionálny GPS navigátor do automobilu v kombinácii s cestovným sprievodcom
vysoko citlivý 20 kanálový GPS prijímač
64.000 farebná TFT dotyková obrazovka s uhlopriečkou 11 cm a rozlíšením 480x272 pix.
plastový obal (nie vodotesný)
teplotný rozsah 0°C až 60°C, napájanie: auto adaptér 12/24 V DC/Li-Ion akumulátor (výdrž 4-8 h)
MP3 prehrávač, turistický sprievodca, prehliadač JPEG, podporuje prekladové slovníky
ovládacie menu v slovenskom jazyku
hlasová navigácia v slovenskom jazyku
integrovaná Bluetooth handsfree sada pre telefonovanie (nüvi 760)
prepojenie s PC cez USB
predinštalovaná mapa celej Európy (pokrytie 33 štátov, AND, BEL, BUL, CZ, DK, EST, FIN, FR, GR, NL, CR, IR, LICH, LIT, LAT, LUX, HU, MON, D, NOR, PL, POR, AT, RSM, SK, SLO, ESP, SCH, SWE, ITA, VAT, UK),
priložená uličná mapa Slovenska s 99% pokrytím
200 MB voľného miesta pamäte pre ďalšie mapy, MP3 či JPEG
integrovaný TMC prijímač dopravných správ – dynamická navigácia
viacbodové plánovanie cesty prostredníctvom prejazdových bodov
funkcia ukladania prejdenej trasy (tracklog)
obsahuje integrovaný FM vysielač (možnosť počúvať navigačné pokyny cez každé autorádio)
AUDIO book player
rozmery (Š x V x H):12.1x7.5x1.9 cm • hmotnosť 178 g • brutto hmotnosť 0,85 kg

Obsah balenia:
Predinštalovaná mapa City Navigator Europe a Slovakia Roads + CD, prísavkový držiak do auta, prenosné púzdro, prijímač dopravných správ GTM21, adhézny disk, USB kábel, ukážky jazykového sprievodcu Language Guide, ukážky skladieb MP3, manuál

Cena zariadenia Garmin nüvi 760: 17.990 Sk s DPH
nüvi 750T: 15.990 Sk s DPH

Kontakt:
Ing. Milan Zvara
marketing manager
041/700 29 00
zvara@garmin.sk
www.garmin.sk


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premiér zaútočil na opozíciu, viní ju za parlamentnú krízu
<< predchádzajúci článok
Orange plánuje do konca roka predať takmer 100 tis. iPhonov