Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. júna 2018

Gazpromu sa podarilo pozastaviť výkon súdu v spore s NaftogazomPohľad na sídlo ruského plynárenského monopolu Gazprom v Moskve, archívna snímka/span>Zdieľať
Pohľad na sídlo ruského plynárenského monopolu Gazprom v Moskve, archívna snímka/span> Foto: TASR/AP
Moskva 14. júna (TASR) - Ruská plynárenská spoločnosť Gazprom oznámila, že sa jej podarilo pozastaviť výkon rozhodnutia Medzinárodného arbitrážneho súdu v Štokholme, ktoré sa týka kontraktov o tranzite plynu s ukrajinskou spoločnosťou Naftogaz. Podľa Gazpromu verdikt odvolacieho súdu neumožní firme Naftogaz začať konfiškovať jeho majetok mimo územia Ruska.


"Dňa 13. júna Švédsky odvolací súd schválil žiadosť Gazpromu a nariadil pozastavenie výkonu rozhodnutia štokholmského arbitrážneho súdu z 28. februára tohto roka o spore medzi Gazpromom a Naftogazom v súvislosti s kontraktmi o tranzite plynu cez územie Ukrajiny," informovala ruská spoločnosť.

Rozhodnutie odvolacieho súdu je však len dočasné. Navyše, ukrajinský Naftogaz oznámil, že verdikt odvolacieho súdu padol bez toho, aby boli vypočutí predstavitelia ukrajinskej spoločnosti, a firma tak bude žiadať, aby bol verdikt zrušený.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hasiči vo Viedni likvidovali požiar skladu s farbivami a rozpúšťadlami
<< predchádzajúci článok
Žiga: Platnosť VHZ by sa mohla skrátiť o päť alebo sedem rokov

Gazpromu sa podarilo pozastaviť výkon súdu v spore s Naftogazom - diskusné fórum čitateľov