Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. októbra 2021

Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť obvineného bývalého šéfa polície Kovaříka ako nedôvodnúGenerálna prokuratúra SR (GP SR) zamietla sťažnosť obvineného bývalého prezidenta Policajného zboruZdieľať
bp_2662 676x451 13.10.2021 (Webnoviny.sk) - Generálna prokuratúra SR (GP SR) zamietla sťažnosť obvineného bývalého prezidenta Policajného zboru Petra Kovaříka ako nedôvodnú.


Rozhodla o tom prokurátorka GP SR v zastúpení generálneho prokurátora Maroša Žilinku uznesením z 29. septembra. Agentúru SITA o tom informoval hovorca GP SR Dalibor Skladan.

Kovařík je obvinený pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Podľa prokuratúry mal zmariť prebiehajúci zásah zadržania, ako aj vykonanie nasledovných trestno-procesných úkonov s obvinenými Matejom Zemanom a Petrom Petrovom.

Obvinený argumentuje, že nasadenie zásahového tímu nebolo v kompetencii vyšetrovateľky policajnej inšpekcie a po tom, čo vec konzultoval s dočasne povereným šéfom inšpekcie, dal pokyn zásah dokončiť.


Zdroj: Webnoviny.sk - Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť obvineného bývalého šéfa polície Kovaříka ako nedôvodnú © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Máte zaujímavý nápad na zlepšenie života vo vašom okolí? Tesco vám pomôže
<< predchádzajúci článok
Nová iónomeničová živica od LANXESS pomáha elektrotechnickému priemyslu pri výrobe citlivých súčiastok

Generálna prokuratúra zamietla sťažnosť obvineného bývalého šéfa polície Kovaříka ako nedôvodnú - diskusné fórum čitateľov