22. decembra 2009

Gól a prihrávka Gáboríka, Chára s asistenciou

Pondelňajšia noc patrila v hokejovej NHL hosťujúcim tímom, ktoré zvíťazili v 10 z 11 stretnutí. Spomedzi siedmich Slovákov sa bodovo presadili dvaja. New York Rangers už tradične zvíťazilo vďaka ...

NEW YORK 22. decembra (WEBNOVINY) - Pondelňajšia noc patrila v hokejovej NHL hosťujúcim tímom, ktoré zvíťazili v 10 z 11 stretnutí. Spomedzi siedmich Slovákov sa bodovo presadili dvaja. New York Rangers už tradične zvíťazilo vďaka Mariánovi Gáboríkovi. Ten najprv v 22. min v Caroline vyrovnal svojim 25. gólom v sezóne na 1:1 a v 42. min prihral Dubinskemu na víťazný gól stretnutia (3:1). Bol to jeho 47. bod v aktuálnej sezóne. Po stretnutí ho vyhlásili za prvú hviezdu zápasu. Kapitán Bostonu Zdeno Chára asistoval v 53. min Sturmovi pri záverečnom góle stretnutia v Ottawe (2:0). Výrazne zažiaril v bránke Montrealu Jaroslav Halák, ktorý zlikvidoval 47 z 50 striel na svoju bránku z hokejok hráčov Atlanty. Vďaka gólu svojho spoluhráča Bergerona v 3. min predĺženia sa aj on mohol tešiť z víťazstva 4:3.

Výsledky pondelkových zápasov zámorskej hokejovej NHL:
New York Islanders - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)
Toronto - Buffalo 2:3 po predĺžení (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Atlanta - Montreal 3:4 po predĺžení (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1) - Jaroslav Halák (Montreal) odchytal celý zápas a zlikvidoval 47 z 50 striel na svoju bránku
Philadelphia - Florida 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Carolina - New York Rangers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) - Marián Gáborík (NY Rangers) 1+1
Pittsburgh - New Jersey 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Ottawa - Boston 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) - Zdeno Chára (Boston) 0+1
Minnesota - Colorado 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Dallas - San Jose 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Edmonton - St. Louis 2:7 (1:1, 1:4, 0:2)
Phoenix - Columbus 5:2 (2.0, 2:1, 1:1)