05. februára 2014

Good Angels podľahli Jekaterinburgu 55:83

Na snímke vľavo tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik, uprostred jeho asistent Peter Jankovič a hráčky Good Angels po prehre 42:53 v zápase 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaski spor 15. ...

Na snímke vľavo tréner Good Angels Košice Maroš Kováčik, uprostred jeho asistent Peter Jankovič a hráčky Good Angels po prehre 42:53 v zápase 6. kola Európskej ligy žien v basketbale medzi Good Angels Košice - Kayseri Kaski spor 15. januára 2014 v Košiciach. Foto: TASR/Milan Kapusta
Jekaterinburg 5. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom zápase Európskej ligy 2013/2014 na palubovke ruského klubu UMMC Jekaterinburg vysoko 55:83. V A-skupine majú pri štyroch víťazstvách rovnaký počet prehier a priebežne figurujú na druhej pozícii s dvánastimi bodmi.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 19. februára v košickej Steel aréne proti talianskemu Beretta Famila Schio (18.00 h).

A-skupina Euroligy žien:

UMMC Jekaterinburg - Good Angels Košice 83:55 (39:31)

Najviac bodov UMMC: Grudová 16, Kobrynová 13, Taurasiová 11, Parkerová 10 - zostava a body GA Košice: Abdiová 22, Bojovičová 11, Hruščáková 4, Perkinsová 2, Kiššová 0 (Krivačevičová 8, Zietarová 6, Bálintová 2), TH: 16/11 - 12/7, trojky: 3:4, fauly: 17:22, 5 faulov: Abdiová (Košice).

Priebeh zápasu

Vstup do stretnutia vyšiel hostkám, ktoré sa po dvoch košoch Krivačevičovej ujali vedenia 4:0. Domáce síce zrovnali (4:4), ale po šestke Abdiovej svietil na ukazovateli skóre stav 5:8. O dve minúty neskôr už domáce hráčky vyhrávali 11:10 po presnom zásahu Parkerovej. V závere "Anjelky" nazbierali päť faulov a prichádzali ďalšie, ktoré ich súperky využili na päťbodové vedenie 17:12. V závere úvodnej desaťminútovky ešte korigovala Bálintová - 17:14. V 12. minúte Dominguezová upravila na 21:14 a až potom korigovala dvomi trestnými hodmi Zietarová (21:16). Tá istá hráčka sa presadila i z hry a v 14. minúte znížila manko na 20:23 z pohľadu Good Angels. O dve minúty neskôr Abdiová síce korigovala na rozdiel jedného bodu (25:24), ale okamžite odpovedala trojkou Taurasiová. Hostky znížili na rozdiel štyroch bodov 28:32 i 30:34, záver však patril domácemu tímu a Parkerová upravila na polčasových 39:31.

Už po niekoľkých sekundách druhého dejstva namierila presne spoza trojkového oblúka Bojovičová - 39:34. Rovnakým spôsobom odpovedala na opačnej strane v 23. minúte Taurasiová a po nej sa presadili i Grudová s Popovovou - 46:34. Hosťujúci tréner si pri dvanásťbodovom manku vzal oddychový čas a jeho zverenky korigovali v 26. minúte na 39:46. Po tridsiatich minútach však vyhrávali domáce hráčky 56:39 a pred štvrtou desaťminútovkou bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi duelu. Jekaterinburg s prehľadom kontroloval záver stretnutia a napokon zvíťazil o dvadsaťosem bodov (83:55).

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Myslím si, že prvý polčas z našej strany spĺňal vysoké kritériá. Držali sme sa pokiaľ sme mali sily a mali i podkošovú hráčku. Štvrtý faul Krivačevičovej nám definitívne znemožnil konkurovať vysokému súperovi, pretože sme nevedeli doskočiť loptu. V druhom polčase nás výškou jednoznačne prevyšoval a prehrali sme vysokým rozdielom. V stave v akom sme, sa ani nič iné čakať nedalo. Hanbu sme si neurobili, pretože výkon bol veľmi dobrý, škoda však nedisciplinovanosti v poslednej štvrtine, keď sme súperovi dovolili natiahnuť rozdiel. Tento zápas nič nerieši a musíme sa sústrediť na posledné dva, v ktorých budeme hrať o výhodu domáceho prostredia."