24hod.sk    Šport    MS 2010 v JAR

22. júna 2010

Grécko - Argentína 0:2

V utorkovom zápase B-skupiny na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike Argentína zvíťazila v Polokwane nad Gréckom 2:0 a s plným bodovým ziskom postúpila ...

greece Foto: SITA/AP

POLOKWANE 22. júna (WEBNOVINY) - V utorkovom zápase B-skupiny na XIX. futbalových majstrovstvách sveta v Juhoafrickej republike Argentína zvíťazila v Polokwane nad Gréckom 2:0 a s plným bodovým ziskom postúpila do osemfinále z prvého miesta. V ňom nastúpi v nedeľu 27. júna o 20.30 h v Johannesburgu na štadióne Soccer City proti Mexiku. O góly utorkového súboja sa postarali v 77. minúte obranca mníchovského Bayernu Martín Demichelis a 36-ročný veterán Martín Palermo v 89. minúte.

Grékom sa ani pri druhej účasti na záverečnom turnaji MS nepodarilo postúpiť do vyraďovacej fázy. Kým v premiére v roku 1994 odišli po troch prehrách a skóre 0:10 s hanbou, tentoraz končia svoje účinkovanie víťazstvom nad Nigériou a dvoma gólmi na svojom konte. Argentína zdolala Grékov aj v druhom vzájomnom stretnutí, v jedinom predchádzajúcom v roku 1994 (výsledok 4:0) strelil svoj posledný gól v reprezentačnom drese súčasný kouč "Albicelestes" Diego Maradona.

Výsledok:

B-skupina (Polokwane/štadión Petra Mokabu):

Grécko - Argentína 0:2 (0:0)
Góly: 77. Demichelis, 89. Palermo, ŽK: 30. Katsouranis - 76. Bolatti, rozhodovali Ravšan Irmatov - Rafael Iljasov (obaja Uzb.), Bachadir Kočkarov (Kirg.)